De contouren van het nieuwe kabinet-Simons-Rusland worden steeds concreter. Inmiddels zijn twaalf van de zeventien beoogde ministers bekend. De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft vandaag in een officiële verklaring haar zes kandidaten gepresenteerd. Eerder maakten ook de ABOP, Alternatief 2020 (A20) en Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) hun voordrachten bekend. De Nationale Partij Suriname (NPS) en Pertjajah Luhur (PL) moeten hun kandidaten nog officieel presenteren.
NDP stelt zes kandidaten voorHet hoofdbestuur van de NDP heeft aan haar partijleden laten weten vertrouwen te hebben in de inzet en toewijding van de voorgedragen kandidaten. De volgende namen zijn vandaag bevestigd:1. Ismanto Adna (minister van Financiën en Planning)2. André Misiekaba (minister van Volksgezondheid)3. Sarwan Ramai (minister van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening)4. Mike Noersaliem (minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij)5. Melvin Bouva (minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking6. Lalinie Gopal (minister van Sport- en Jeugdzaken)
Drie van deze kandidaten – Misiekaba, Noersaliem en Gopal – zijn geen onbekenden; zij dienden eerder als minister onder president Desi Bouterse.
ABOP, A20 en BEP eerder al met namenVandaag kwamen de voorzitters van de zes samenwerkende partijen bijeen om te vergaderen over de ministeriële voordrachten. Daarbij is bevestigd dat ook de vier voordrachten van de ABOP, één van A20 en één van BEP al eerder waren vastgesteld:
ABOP7. David Abiamofo (minister van Natuurlijke Hulpbronnen)8. Miquella Huur (minister van Regionale Ontwikkeling)9. Harish Monorath (minister van Justitie en Politie)10. Marinus Bee (minister van Binnenlandse Zaken)
Abiamofo is momenteel al minister van Natuurlijke Hulpbronnen onder president Chan Santokhi.
A2011. Andrew Baasaron (minister van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie)
BEP12. Raymond Landveld (minister van Transport, Communicatie en Toerisme)
- Directeur MAS: “Voldoende animo om maritieme school draaien…..
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan provian…..
- 169 bloeddonoren onderscheiden..
- Voorwaarts kan geen potten breken tegen Inter Moengotapoe..
- Politie Lelydorp pakt daders na tip over gestolen aluminium..
- Er is geen andere keus voor de VHP dan om de oppositie in t…..
- PG: ontwerpwet Openbaar Ministerie moet worden goedgekeurd …..
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese …..
- AW en J wil betere aansluiting arbeidsmarkt en private sect…..
- Boldewijn waarschuwt voor gevolgen politieke ongediscipline…..
- Colombia onderschept eerste onbemande narco-onderzeeër, uit…..
- OM eist zeven jaar celstraf voor voorbereidingen drugstrans…..
- NPS-topper Ivanildo Plein: ‘Ik ben Brunswijk dankbaar dat h…..
- Doorbraak voor vrouwen in de politiek: Simons wordt eerste …..
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen..
- Jennifer Simons voorgedragen als presidentskandidaat, Rusla…..
- Focus op jongeren en mentale gezondheid na covid-19 op OIC …..
- Brunswijk deed water bij de wijn, zegt Panka over president…..
- Surinamer in Israël over huidige toestand: ‘Schade is door …..
- Rechter Marjory Sanches: ‘Alleen door transparantie en open…..
- Sanches en Mahadew geïnstalleerd bij Hof van Justitie..