Op het presidentieel paleis vond een bijzondere decoratieplechtigheid plaats, georganiseerd in het kader van het vijftigjarig jubileum van de Staatkundige Onafhankelijkheid van de Republiek Suriname, ter gelegenheid van de internationale dag van Sport voor Ontwikkeling en vrede en had als doel de belangrijke maatschappelijke bijdrage van de sport te onderstrepen. Hierbij werden sporters zaterdag geëerd, die zich op vrijwillige basis verdienstelijk hebben gemaakt voor Suriname.
Dit gebeurde in aanwezigheid van leden van de raad van ministers, directeuren, de voorzitter en leden van de adviescommissie voor Surinaamse onderscheidingen en de kandidaat-decorandi. Deze decoratieplechtigheden vinden plaats op of rond nationale feestdagen of op internationaal erkende hoogtijdagen, passend bij de doelgroep die wordt gedecoreerd. De maand april kent een bijzondere betekenis, want op 6 april werd wereldwijd de Internationale Dag van Sport voor ontwikkeling en vrede gevierd, uitgeroepen door de Verenigde Naties en het Internationaal Olympisch Comité.
Naar aanleiding van deze dag zijn enkele aanvragen ontvangen voor het toekennen van ereonderscheidingen aan sporters die zich al jaren positief inzetten namens Suriname. De voordrachten betroffen voornamelijk sporters die verschillende takken van sport uitoefenen. Na behandeling door de decoratiecommissie zijn de aanvragen voorzien van advies, waarop besloten is de onderscheidingen toe te kennen.
Omdat één van de te decoreren sporters later in april in Suriname zou zijn, werd de uitvoering van de plechtigheid uitgesteld tot deze dag. Zo kon ook Olympic Golden Boy, Anthony Nesty, betrokken worden.
- CBvS fluit pensioenfonds Alcoa terug..
- Medisch Tuchtcollege krijgt nieuw bestuur: klachtenafhandel…..
- Xiomara Cadogan: “NDP verdeeld en achterop, VHP klaar voor …..
- Advocaat Nazir: SOVA moet zich politiek neutraal opstellen..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting blijft voortduren, personee…..
- Kist van paus verzegeld, 250.000 mensen hebben afscheid gen…..
- Ravaksur+ wil spoedige onderhandelingen met regering..
- Voorzitter basketbalassociatie: Geldgebrek in sport niet al…..
- CBvS treft maatregelen tegen pensioenfonds N.V. Alcoa na ov…..
- President: ‘Hoogste leeftijdscategorie komt eerst aan bod b…..
- Zware regenval Nickerie is financiële klap voor rijstsecto…..
- Suriname en OAS ondertekenen overeenkomst voor verkiezingsw…..
- NDP ADVERTORIAL..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Van t Hogerhuysstraat i.v.m. Repara…..
- Krachtige aardbeving treft Ecuador, gebouwen beschadigd..
- Henk Kimpoel en Mariano Bergraaf gehuldigd als doorzetters..
- 33 Surinaamse artiesten in ‘Flourish – Suriname in Moti…..
- Camerabeelden leiden tot aanhouding overvallers Suribetshop..
- Drie politieke partijen hadden aangifte voor verduistering …..
- Raghoebarsing hint op afscheid: ‘Tijd voor jonger bloed op …..
- ‘Rechtszaken brengen verkiezingen niet in gevaar’..