Sergio Kadosoe, directeur Onderzoek en Dienstverlening van het ministerie van Openbare Werken (OW), geeft in gesprek met Suriname suriname aan dat er meer geïnvesteerd moet worden in menselijk kapitaal bij de Meteorologische Dienst. Volgens hem is dit noodzakelijk om de kwaliteit en continuïteit van de dienstverlening te waarborgen.
Op dit moment volgen veertien medewerkers trainingen in binnen- en buitenland. Er worden daarnaast gesprekken gevoerd over het aantrekkelijker maken van het salaris voor adjunct-meteorologen, omdat het huidige loon een belangrijke reden is waarom er weinig animo is om in deze functie te werken.
Het ministerie is ook bezig met het aanschaffen van nieuwe apparatuur en voertuigen voor de afdeling. De vernieuwde website van de Meteorologische Dienst is inmiddels operationeel, en weersverwachtingen worden daar dagelijks gedeeld met de samenleving.
Veel van de recente verbeteringen zijn gerealiseerd met behulp van donorgelden, aangezien de overheidsbegroting niet alle behoeften van de dienst dekt. Zo zijn er bijvoorbeeld nieuwe apparaten aangeschaft, maar het ontbreekt nog aan voldoende computers.
“Op enkele computers na zit de afdeling qua apparatuur goed”, aldus Kadosoe. Het plan om de computers via de begroting van dit jaar aan te schaffen werd helaas niet goedgekeurd, omdat de begrotingsbehandeling nog niet is geweest.
Voor het werken bij de Meteorologische Dienst is minimaal een Natin-diploma vereist. Na toelating worden kandidaten in een trainingstraject van vier tot twaalf maanden geplaatst. Door achterstallige contributiebetalingen aan de externe opleidingsinstelling ontstond recent vertraging in de trainingen. Inmiddels hebben de kandidaten echter een intensieve training van drie weken in Nederland afgerond.
Volgens Kadosoe moet er nu worden gekeken naar een duurzame oplossing voor het structurele tekort aan personeel. Hij spreekt de hoop uit dat er binnen drie tot vier jaar voldoende gekwalificeerd personeel beschikbaar zal zijn om de afdeling volledig te bemannen.
Kadosoe geeft aan dat de computer op de locatie Zanderij vervangen is, omdat deze sterk verouderd was. Ook de ontevredenheid onder adjunct-meteorologen had in het verleden invloed op de soepele werking van de dienst, iets wat nu stapsgewijs wordt aangepakt.
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..