De zestigste editie van de Avondvierdaagse (AVD) heeft dit jaar een stijging in het aantal individuele lopers laten zien, ondanks een afname in het aantal groepsdeelname door de hogere kosten. “Wat voor ons telt, is dat Suriname blijft lopen, of dat nu in groepsverband is of individueel,” zegt Lakshmi Vishnudatt, voorzitter van de Bedrijven Vereniging Sport en Spel (BVSS), die tevreden terugblikt op het verloop van het evenement.
In gesprek met Suriname suriname gaf Vishnudatt aan dat de AVD tot nu toe goed verloopt, zonder grote problemen. Het enige aandachtspunt is de hoeveelheid afval die na afloop van de loopdagen wordt achtergelaten.
“We doen opnieuw een beroep op zowel deelnemers als toeschouwers om de routes schoon te houden en geen vuil op straat te gooien. We moeten letten op het milieu,” voegt zij toe, verwijzend naar het bredere probleem van zwerfvuil in het land.
Vishnudatt wijst ook op de ‘grote gap’ die soms ontstaat tussen de groepen, wat te maken heeft met de drukte bij de zogenaamde hotspots. Hier willen toeschouwers de shows en kleurrijke outfits van de lopers zien.
“De interactie tussen publiek en lopers zorgt soms voor oponthoud, maar dat hoort bij de charme van de AVD. De AVD is er voor het publiek,” zegt Vishnudatt. De organisatie blijft hierover in contact met de politie en controleurs.
De BVSS-voorzitter benadrukt verder dat de wandelmars overzichtelijk verloopt. Groepen en individuele lopers zijn goed te onderscheiden door hun genummerde kleding of banners. Veel individuele lopers sluiten zich spontaan aan bij een groep vanwege de muziek of sfeer, maar genieten op hun eigen manier van het evenement.
Ongeveer 4800 deelnemers hebben dit jaar deelgenomen aan de AVD, wat een stijging betekent ten opzichte van vorig jaar. Ondanks de afname van het aantal groepen, is de opkomst van individuele lopers gestegen, wat Vishnudatt positief waardeert.
Vandaag wordt de AVD feestelijk afgesloten.
- Man ter zake mishandeling en vernieling aangehouden..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘Wedstrijd tegen Geldar was moe…..
- “Gunstige economische ontwikkeling op basis van olie- en ga…..
- 60e AVD biedt kleurrijk en creatief spektakel..
- Vrouwen sinds 2005 onder vertegenwoordigd in DNA..
- Bestrijdingsmateriaal tegen dengue voor BOG..
- CMU Day moet bekendheid geven aan maritieme opleidingen..
- Zestigste Avondvierdaagse eerbetoon aan Purcy Olivieira en …..
- Gajadien: “Banken zijn de grootste maffia’s”..
- WERKLUSTIGEN EN WERKSCHUWEN..
- Bewolkt maar droog..
- BOG ontvangt denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezondhei…..
- Debie: “Volgens mij lijdt Tsang aan geheugenverlies”..
- Reactie op Gajadien: Twee maten, één waarheid..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..
- Column: Alle neuzen dezelfde kant op..
- Regering krijgt week de tijd om parlement te informeren ove…..