Een groep van ruim 2000 personen die zal worden ingezet als stembureaulid tijdens de komende verkiezingen, wordt vandaag officieel beëdigd. Dat bevestigt Rihanto Hardjopawiro, hoofd van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen, in gesprek met Suriname suriname. De beëdiging vindt plaats in de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF) en wordt gecoördineerd door de districtscommissarissen.
ADVERTENTIE
Volgens Hardjopawiro gaat het om in totaal 2750 stembureauleden, uitgaande van 275 stembureaus met elk tien medewerkers. “Een hele grote groep wordt vandaag beëdigd, inclusief het reservepersoneel,” aldus Hardjopawiro. Hij benadrukt dat iedereen die getraind is en wordt gebeld, gegarandeerd beëdigd en ingezet zal worden.
Hardjopawiro reageert op de bezorgdheid van sommige kandidaten die vrezen dat zij niet zullen worden beëdigd omdat ze nog niet zijn benaderd. “De districtscommissarissen hebben duidelijke instructies gekregen. De mensen zijn vanaf gisteren al gebeld en dat proces loopt door,” zegt hij geruststellend.
De verkiezingsorganisatie verloopt tot nu toe goed, volgens Hardjopawiro. Hij verwijst naar de laatste coördinatievergadering die dinsdag werd gehouden met het Centraal Hoofdstembureau (CHS), het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), de districtscommissarissen en het Korps Politie Suriname (KPS). Tijdens deze bijeenkomst werden de laatste instructies gegeven over onder meer het inrichten van stembureaus, beoordelingscriteria en het correct omgaan met volmachten.
“We hebben ook benadrukt dat dit een gezamenlijke inspanning is. Niemand krijgt hier een medaille voor. Het gaat erom dat we de klus samen klaren op 25 mei,” aldus Hardjopawiro. Hij onderstreept het belang van het stem- en kiesrecht: “De beleving van de democratie gebeurt niet in één dag. Het is een proces dat de kiezer moet ervaren op de dag van de stemming.”
- Meten is miljoenen waard: Suriname zet volgende stap in man…..
- Geslaagde eerste editie Sranan Lobi Dey..
- LEUGENS EN MISLEIDING..
- Sol Suriname wijst valse beschuldigingen van de hand..
- Het blijft nog even regenen..
- Financiën reageert op beschuldigingen betreffende SOL Surin…..
- Brit die vastzat voor moord na 38 jaar vrijgesproken..
- Sjerita Urmia Williams (70) Paramaribo 9-5-2025..
- Rita S Mungra (62) Haarlem 10-5-2025..
- Taxiën door de politiek: 77-jarige blijft werken zolang ze …..
- BONDRU-campagne bekritiseerd door OPTSU-voorzitter Imran Ta…..
- Brunswijk aanvaardt uitdaging van Akiemboto: “Zeg maar waar…..
- Bee: Er is veel bereikt, maar ook ruimte voor verbetering..
- Politiek-analist Hardeo Ramadhin: afgelopen met “goedkope z…..
- Financiën en Planning herkent niets in verhaal klokkenluide…..
- Algoe: “President heeft in vijf jaar geen enkele maatregel …..
- VES debat: Verdeelde meningen over nieuw IMF-programma..
- Vanaf 23 mei 00.00 uur s’avonds afsluiting verkiezingscampa…..
- Vrouw steekt ex-vriend neer tijdens bezoek..
- Commissie voor verbetering schoolbusvervoer..
- Nova accrediteert post-masteropleiding Wetgeving..