Landelijk zijn er in aanloop naar de verkiezingen op zondag 25 mei 2025 in totaal 1439 personen getraind om als ordehandhaver op te treden op de 673 stembureaus. De inzet van deze buitengewoon agenten van politie (bavp’ers) moet bijdragen aan een ordelijk, veilig en vlot verloop van het stemproces.
ADVERTENTIE
De trainingen zijn op 19 april gestart in de districten Para en Commewijne en vonden in de daaropvolgende weekenden plaats in Brokopondo, Nickerie, Coronie, Saramacca, Marowijne en delen van Sipaliwini. In Paramaribo en Wanica, waar het grootste contingent ordehandhavers wordt ingezet, begon de training op 28 april op de O.S. Polanenschool. Deze sessies bevinden zich inmiddels in de afrondende fase. Voor personen die door overmacht eerder verhinderd waren, is er tot en met woensdag 14 mei een inhaalmogelijkheid op de Politieacademie.
Na afronding van de training worden de ordehandhavers door een aangewezen team van het Korps Politie Suriname beëdigd tot bavp’er. Deze aanstelling geldt uitsluitend voor de verkiezingsdag en alleen binnen de grenzen van de stembureaus, onder instructie van politieambtenaren.
Op 25 mei zullen de bavp’ers herkenbaar zijn aan een wit T-shirt of hemd, gecombineerd met een zwarte broek of rok. Aan hun linkerbovenarm dragen zij een zwarte mouwband met het politie-embleem en het opschrift “ordedienst”.
De bevoegdheid van deze buitengewone agenten vervalt na het afsluiten van de stembussen. De uitgereikte beschikking en mouwband moeten zorgvuldig worden bewaard en dienen te worden ingeleverd bij oproeping voor de uitbetaling.
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht..
- Suriname zet in op export biologisch geteelde ananas: ‘We z…..
- Verdachte milieuverontreiniging Stuwmeergebied voorlopig op…..
- Oud-president Wijdenbosch wordt zaterdag begraven..
- Kort geding over CHof-uitspraak auteursrechten ingetrokken..
- Bewoner en kleinkinderen ontsnappen aan woningbrand..
- Kelvin Koniki wordt morgen toegelaten tot De Nationale Asse…..
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..
- Ramdin verwacht goede samenwerking met eerste vrouwelijke a…..