Landelijk zijn er in aanloop naar de verkiezingen op zondag 25 mei 2025 in totaal 1439 personen getraind om als ordehandhaver op te treden op de 673 stembureaus. De inzet van deze buitengewoon agenten van politie (bavp’ers) moet bijdragen aan een ordelijk, veilig en vlot verloop van het stemproces.
ADVERTENTIE
De trainingen zijn op 19 april gestart in de districten Para en Commewijne en vonden in de daaropvolgende weekenden plaats in Brokopondo, Nickerie, Coronie, Saramacca, Marowijne en delen van Sipaliwini. In Paramaribo en Wanica, waar het grootste contingent ordehandhavers wordt ingezet, begon de training op 28 april op de O.S. Polanenschool. Deze sessies bevinden zich inmiddels in de afrondende fase. Voor personen die door overmacht eerder verhinderd waren, is er tot en met woensdag 14 mei een inhaalmogelijkheid op de Politieacademie.
Na afronding van de training worden de ordehandhavers door een aangewezen team van het Korps Politie Suriname beëdigd tot bavp’er. Deze aanstelling geldt uitsluitend voor de verkiezingsdag en alleen binnen de grenzen van de stembureaus, onder instructie van politieambtenaren.
Op 25 mei zullen de bavp’ers herkenbaar zijn aan een wit T-shirt of hemd, gecombineerd met een zwarte broek of rok. Aan hun linkerbovenarm dragen zij een zwarte mouwband met het politie-embleem en het opschrift “ordedienst”.
De bevoegdheid van deze buitengewone agenten vervalt na het afsluiten van de stembussen. De uitgereikte beschikking en mouwband moeten zorgvuldig worden bewaard en dienen te worden ingeleverd bij oproeping voor de uitbetaling.
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot eerste Amerikaanse pau…..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..