Meer banken nodig voor uitvoering Royalties Voor Iedereen (RVI)

Behalve de Hakrinbank zijn er meerdere bankinstellingen nodig om de Royalties Voor Iedereen (RVI) goed uit te voeren. Op dit moment heeft de regering ervoor gekozen om eerst de 80‑plussers, vooruitlopend op de aanstaande oliekinkomsten, hun aandeel alvast te laten innen. Het gaat echter om een grote groep die niet door één bank alleen geholpen kan worden.
Minister Stanley Raghoebarsing zei op een persconferentie dat het streven is om eind juli alle banken zover te krijgen deel te nemen aan het RVI‑project. Dit is ook gedeeld met de inkomende regering, die vanaf 16 juli aan de slag gaat. De 80‑plussers zitten in Groep A, met ongeveer 127.000 geregistreerden: senioren en mensen met een beperking. Zij zullen in fases worden uitbetaald.
De groep 80‑plussers bestaat uit 10.000 personen, waarvan de Hakrinbank slechts een deel kan uitbetalen. Het gaat om een bedrag tussen circa US$ 75 miljoen en US$ 95 miljoen. Het is nooit de bedoeling geweest dat één bank dit project alleen zou financieren. Tot en met vorige week hebben zich ruim 62.000 personen geregistreerd om ook deel te nemen aan de RVI.
Wat volgens Raghoebarsing verder moet gebeuren, is de omzetting van het staatsbesluit naar een volwaardige wet. Het advies aan de nieuwe regering is om het project vooral voor senioren voort te zetten.