De Medische Zending Werknemers Organisatie (MZWO) maakt bekend dat de Medische Zending Primary Health Care Suriname (MZ), sinds maandag in actie is, naar aanleiding van het uitblijven van uitbetalingen die reeds geruime tijd geleden zijn toegezegd door de overheid. Het betreft 15 procent terugwerkende kracht (TWK) vanaf juli 2024 t/m december 2024. Daarnaast is er een toezegging gedaan voor inflatiecompensatie van SRD 1500 over de maanden april en mei 2025, die in de eerste en tweede week van mei betaald zou worden. Ondanks herhaalde mededelingen dat alles in orde is, blijven volgens de Medische Zending, de betalingen uit.
Volgens de meest recente informatie van de bevoegde autoriteiten is er inmiddels een beschikking opgesteld, en zou de uitbetaling op korte termijn moeten plaatsvinden. Het personeel van de Medische Zending waardeert deze stap, maar spreekt tegelijkertijd haar bezorgdheid uit over het feit dat soortgelijke toezeggingen in het verleden niet tijdig zijn nagekomen.
In aanloop naar de verkiezingen zou met het aantreden van de nieuwe regering wederom vertraging kunnen optreden in de uitbetaling. De actie vanaf maandag 19 mei 2025 is bedoeld om aandacht te vragen voor de ernst van de situatie en het belang van structurele en tijdige nakoming van financiële verplichtingen richting het personeel.
Aan de volgende afdelingen is dispensatie verleend:
– De poliklinieken behandelen alleen spoedgevallen. De GzA die dienst heeft, helpt alleen bij spoedgevallen.
– Ambulance: alleen spoedgevallen.
– Werkzaamheden die gerelateerd zijn aan donoren.
De voorzitter, de heer Haverkamp, heeft afgelopen maandag contact gemaakt met de minister van Volksgezondheid, Amar Ramadin. De minister stelde dat eraan gewerkt wordt dat de uitbetaling aan de Medische Zending, zo snel als mogelijk plaats zal vinden. ‘’Wij hopen dat de gedane belofte daadwerkelijk wordt nageleefd en dat de medewerkers zo snel als mogelijk en voor 25 mei 2025 kunnen beschikken over hun financiële tegemoetkomingen‘’, aldus de verklaring van de bond.
The post Medische Zending in actie vanwege uitblijven beloofde financiële middelen ..
- Concubinaat en buitenvrouwen: tussen recht en realiteit..
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis..
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..
- Vrijspraak Henk Rommy voor moord is definitief..
- Reyme: “Campagne zonder invloed van kapitaalkrachtigen”..
- Aptijt viert 30 jaar met jubileumfeest in Paradiso Amsterda…..
- Wie is Michael Ashwin Adhin?..
- Als reactie op de aanvallen van India is Pakistan nu een gr…..
- Voorbereiding op olie- en gasboom: Suriname moet scholing e…..
- ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’..
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini..
- ECD stuit op niet-gekeurde weegschalen bij supermarktcontro…..
- COVAB en HAN bundelen krachten voor sterkere zorgopleidinge…..
- Multitasker Meredith Joeroeja: ‘Foto’s en video’s liggen in…..
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst..
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..
- Raghoebarsing: ‘Meer communicatie kan aanbestedingsconflict…..
- Brokopondo deels blank..