De Medische Zending Werknemers Organisatie (MZWO) maakt bekend dat de Medische Zending Primary Health Care Suriname (MZ), sinds maandag in actie is, naar aanleiding van het uitblijven van uitbetalingen die reeds geruime tijd geleden zijn toegezegd door de overheid. Het betreft 15 procent terugwerkende kracht (TWK) vanaf juli 2024 t/m december 2024. Daarnaast is er een toezegging gedaan voor inflatiecompensatie van SRD 1500 over de maanden april en mei 2025, die in de eerste en tweede week van mei betaald zou worden. Ondanks herhaalde mededelingen dat alles in orde is, blijven volgens de Medische Zending, de betalingen uit.
Volgens de meest recente informatie van de bevoegde autoriteiten is er inmiddels een beschikking opgesteld, en zou de uitbetaling op korte termijn moeten plaatsvinden. Het personeel van de Medische Zending waardeert deze stap, maar spreekt tegelijkertijd haar bezorgdheid uit over het feit dat soortgelijke toezeggingen in het verleden niet tijdig zijn nagekomen.
In aanloop naar de verkiezingen zou met het aantreden van de nieuwe regering wederom vertraging kunnen optreden in de uitbetaling. De actie vanaf maandag 19 mei 2025 is bedoeld om aandacht te vragen voor de ernst van de situatie en het belang van structurele en tijdige nakoming van financiële verplichtingen richting het personeel.
Aan de volgende afdelingen is dispensatie verleend:
– De poliklinieken behandelen alleen spoedgevallen. De GzA die dienst heeft, helpt alleen bij spoedgevallen.
– Ambulance: alleen spoedgevallen.
– Werkzaamheden die gerelateerd zijn aan donoren.
De voorzitter, de heer Haverkamp, heeft afgelopen maandag contact gemaakt met de minister van Volksgezondheid, Amar Ramadin. De minister stelde dat eraan gewerkt wordt dat de uitbetaling aan de Medische Zending, zo snel als mogelijk plaats zal vinden. ‘’Wij hopen dat de gedane belofte daadwerkelijk wordt nageleefd en dat de medewerkers zo snel als mogelijk en voor 25 mei 2025 kunnen beschikken over hun financiële tegemoetkomingen‘’, aldus de verklaring van de bond.
The post Medische Zending in actie vanwege uitblijven beloofde financiële middelen ..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..
- HELEN THERESIA SY A FOEK – TDLOHREG, door ons allemaa…..
- Rita Norine Harry (71) Den Haag 8-5-2025..
- OM eist vier jaar cel tegen religieus leider voor verkracht…..
- Huis-aan-huis bezorging oproepingskaarten afgerond..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst Kabinet Presiden…..
- Bee blikt terug op vijf jaar voorzitterschap: “107 wetten, …..
- Somohardjo: Ramsaran blijft thuis..
- Column: Samen verder..
- Man neergeschoten na woordenwisseling over gestolen goud..
- Officier van Justitie eist vier jaar celstraf tegen religie…..
- Directeur Hakrinbank: Financiering Royalties Voor Iedereen …..
- Adhin: “Zogenaamde interne strijd is maaksel van social med…..
- Dikan: ‘Geef de districten meer zeggenschap en een eigen bu…..
- Senioren ontvangen RVI-certificaten: eerste uitbetaling via…..
- VP is no show bij ‘Meet and Chill with Bigi Bravo’..
- Paus Leo: ‘Alles in het werk’ stellen voor were…..
- OM acht verkrachting bewezen; eist vier jaar tegen voorgang…..
- Volleybalsters Yelyco 2 verrassend op voorsprong in vrouwen…..
- APPS gelanceerd: Burgers kunnen nu nagaan waar zij op 25 me…..