door Valerie Fris
PARAMARIBO — Voorganger C.L., die ervan wordt verdacht de vrouw B., een lid van zijn gemeente, te hebben verkracht, blijft aangehouden. Dat heeft kantonrechter Maureen Dayala woensdag bepaald. Op de zitting van 14 mei zal de officier van justitie het strafvoorstel bekendmaken.ADVERTISEMENT
Dayala had op 12 maart tijdens de vorige zitting aan Derrick Veira, raadsman van de verdachte, doorgegeven dat zij wederom het bewijsmateriaal en de getuigenverklaringen zou bekijken om te beslissen als C.L. in voorlopige vrijheid zou worden gesteld. “Ik acht geen reden om de verdachte in voorlopige vrijheid te stellen; er staan nog ernstige bezwaren overeind tegen hem”, motiveerde rechter Dayala woensdag haar besluit.
“OvJ Mirella van Dijk garandeerde dat het medisch visum op de volgende zitting zeker beschikbaar zal zijn”
Medisch visum
Officier van justitie Mirella Van Dijk deelde tijdens de zitting mee dat de arts, aan wie is gevraagd om een medisch visum te verstrekken, een begeleidende brief van het Openbaar Ministerie (OM) verwacht, voordat hij kan voldoen aan het verzoek. Ze vroeg daarom kort uitstel aan de rechter om dat in orde te laten maken. Van Dijk garandeerde dat het visum op de volgende zitting zeker beschikbaar zal zijn.
C.L. wordt ervan beschuldigd in juni 2024 de 22-jarige B. tijdens een ‘gebedssessie’ te hebben misbruikt. Tijdens de vorige zitting gaf de voorganger aan dat hij met toestemming van de vrouw vleselijke gemeenschap met haar heeft gehad. Echter, het vermeende slachtoffer heeft dat steeds ontkend tegenover de rechter. Ze wilde slechts gebed voor haar gezondheids- en financiële situatie. In deze zaak zijn eerder drie andere getuigen – voorganger A., geestelijk leider P. en politieagent A – gehoord.
- Dansdocent Shaneaka Gibbs: ‘Ik ben zelf een smeltkroes net …..
- Louis heeft vast meegekeken..
- ONAFHANKELIJKE VERKIEZINGEN?..
- SDU-voorzitter Celsius Waterberg: ‘Weer spoorwegen in Surin…..
- Bezorgde Amerikaanse senator houdt recordspeech van 25 uur..
- SPB-voorzitter Atompai vraagt betere bescherming politieamb…..
- Nieuwe kansen voor ondernemers met beperkingen..
- Kleine issues bij uitbetaling SRD 800 studententoelage opge…..
- Micro-ondernemers met een beperking ontvangen ondersteuning…..
- NPS maakt inhaalslag door houding huidige regering..
- Beoogde DNA-kandidaten moeten meer doen in belang van volk..
- Tentoonstelling Hedendaagse Surinaamse Kunst..
- ‘Verhalen verklaren de wereld’..
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..
- Amerikaanse tarieven op Chinese schepen bedreigen Guyana’s …..
- Ook vandaag regen en onweer..
- 20-jarige aangehouden voor drugsbezit..
- Man slaat partner na ruzie over vermeende buitenechtelijke …..
- Positief bezoek minister Rubio probeert men te ondermijnen..
- Signalgate: “Topadviseur Trump gebruikte privé-Gmail voor r…..
- Bond Luchthavenbeheer wil garanties voor uitbetaling..