Het is een ware lust om politici die zich vier jaar lang achter getinte ruiten, veiligheidsmensen en volgauto’s hebben verscholen, weer op tournee te zien. Geen praatprogramma, voetbalwedstrijd, Pasar Malam, avondvierdaagse of puja is compleet zonder de brede grijns, zweetplekken en haarverf van politici die zich plotseling herinneren, dat zij het volk één dag in de vijf jaar, echt nodig hebben.
Interessant is ook de mediatournee die de politieke kandidaten afwerken. Waar ze hun achterban bewapenen om het platform van podcasts en influencers in te delen in een bepaald kamp, tijdens het regulier seizoen, zijn ze plotseling in dezelfde stoel te vinden met een charmeoffensief en hun menselijke kant in de etalage.
De media van hun kant, die bij persconferenties en in kritische berichten, hun opinie in het reguliere seizoen voorzien van sarcasme en argwaan, lijken even gezellig mee te doen aan de wapenstilstand. Men komt tanden tekort om te ‘pieren’ en oker tekort om te slijmen, wanneer figuren die om de beurt de media overal de schuld van geven, BTW-vrijstellingen schrappen, subsidies wegnemen, vergunningen voorwaardelijk maken, collega’s met geweld bedreigen en TAS-tarieven in valuta aanhouden en hun aandacht geven aan het programma of de publicatie.
Overigens heeft nog niet iedere politicus de smaak te pakken. Sommigen moet men aanmanen, alsof het publiek geen recht heeft, geïnformeerd een keuze te maken. Met name politici die niet verzekerd zijn van nog een termijn in de schijnwerpers, spelen spelletjes qua bereikbaarheid en verlanglijstjes. Men vraagt om vragen vooraf, verschijnt niet op afspraken of laat interviewers, onbehoorlijk lang wachten. Niet zelden leest men de interviewer de les over het mediahuis, voordat het gesprek inhoudelijk kan beginnen.
Wat is het dat sommige van onze felste tijgers, tot schoothondjes maakt? Waarom gromt men (alleen) op afstand? Is het de vrees voor rancune? De uitstraling van het ambt? We spreken de hoop uit dat de kandidaten net zo bereikbaar blijven wanneer deze fase van het toneel, achter ons ligt. En dat de tijgers hun tanden blijven ontbloten en grommen met de prooi voor zich, zoals ze grommen wanneer de kooi weer gesloten is.
The post MEDIATOURNEE POLITIEKE KANDIDATEN ..
- Kandidaat-paus geliefd in Filipijns stadje, ‘maar progressi…..
- Amafo: Leger verdient meer waardering en versterking..
- Kwestie Atompai door NPS onderzocht..
- 21-jarige bromfietser overleeft aanrijding niet..
- Amafo breekt lans voor militairen..
- Column: Waarom zijn politici niet meer op hun woord te gelo…..
- Santokhi: van Dijk-Silos liet mij in de steek bij opzetten …..
- Maya Parbhoe ontmaskerd!..
- Minister Ramadhin: schuld bij Finabank afgelost voor voortg…..
- Bond NV Havenbeheer eist bij rechter terugdraaiing benoemin…..
- CHS: Transparante verkiezingen vergen strikte voorbereiding..
- E-paspoort moeilijk te vervalsen..
- Hoofdstembureaus voorbereid op verkiezingen van 25 mei..
- Amafo ziet Nationaal Leger graag als carrière en ontwikkeli…..
- Felle brand verwoest woning aan Mijnhooplaan..
- BREAKING — Kort geding tegen Constitutioneel Hof en Staat o…..
- Minister Ramadhin vraagt PCS-medewerkers om geduld bij uitb…..
- Garantieprijs padie moet rust brengen in rijstsector..
- VES organiseert verkiezingsdebat op 13 en 14 mei..
- Onzekerheid stuwt goudprijs omhoog..
- Optsu-propagandist gekapt..