Het Ronald McDonald’s Ouderkamer Project viert dit jaar haar twintigjarig bestaan. Sinds de oprichting in mei 2005 biedt het project een veilige en kosteloze verblijfplaats aan ouders of voogden van zieke kinderen die opgenomen zijn in het ziekenhuis. “Als je kind in het ziekenhuis ligt, wil je niets liever dan dichtbij zijn,” zegt McDonald’s Suriname, de initiatiefnemer van het project.
Het project begon met één ouderkamer in het Diakonessenhuis, maar is inmiddels uitgebreid naar meerdere kamers in zowel het Diakonessen- als ’s Landsziekenhuis. Ouders of verzorgers van kinderen van 0 tot en met 14 jaar kunnen, ongeacht hun woonplaats, gebruikmaken van deze kamers zolang het kind is opgenomen. Per kamer mag één gezin verblijven omwille van privacy.
Volgens wetenschappelijk onderzoek bevordert de nabijheid van ouders het herstel van kinderen. Een knuffel, een verhaaltje voor het slapen of simpelweg de aanwezigheid van een vertrouwd gezicht blijkt een krachtige aanvulling op medische zorg.
McDonald’s Suriname benadrukt dat het project in stand wordt gehouden dankzij bijdragen uit de gemeenschap. Donaties worden het hele jaar door verzameld via donatieboxen bij de kassa’s van de restaurants. Daarnaast organiseert McDonald’s jaarlijks in november de zogenoemde McHappy Week en McHappy Day. Gedurende deze actieweek gaat een deel van de opbrengsten van specifieke menu’s – waaronder de Big Mac en Happy Meal – naar het fonds. Tijdens de McHappy Day zelf zijn ook verpleegkundigen en artsen van beide ziekenhuizen aanwezig om klanten te informeren en steun te vragen.
“Hoewel McDonald’s de initiator is, draait het project volledig op de kracht van de gemeenschap,” stelt het bedrijf. De donaties worden gebruikt om verblijfskosten te dekken, zodat ouders die zich dit financieel niet kunnen veroorloven, toch dichtbij hun zieke kind kunnen zijn.
McDonald’s Suriname spreekt haar grote waardering uit voor het personeel van beide ziekenhuizen en alle donateurs.
The post McDonald’s Ouderkamer Project viert 20 jaar ..
- Man met lichamelijke beperking verdrinkt na val in trens in…..
- DOMME MASSA..
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en…..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 juni 2002..
- Regering waarschuwt voor fake bericht over ‘noodhulpfonds S…..
- Ook NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting co…..
- DOE krijgt unanieme steun voor deelname nieuwe coalitie..
- NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting coalit…..
- Brunswijk: “Na bespreking van bezwaren over functieverdelin…..
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerk…..
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname..
- Man kapt kokosboom zonder toestemming: schade aan elektrici…..
- RUSTDAG RUSTIG RESPECTEREN..
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten..
- Misverstanden, verdraaiingen en het verdriet van een broods…..
- PRO kiest voor regeringsdeelname met A20: “Niet meedoen is …..
- Politieke partijen hebben mandaat om samen te werken met ND…..
- PRO-leden stemmen in met coalitiedeelname A20..
- Suriname krijgt zijn eerste vrouwelijke president..
- Gezochte zanger O.T. Puur opgepakt met illegaal vuurwapen..
- Rechtszaak SPSB wordt eind juni vervolgd met getuigenverhoo…..