Het Ronald McDonald’s Ouderkamer Project viert dit jaar haar twintigjarig bestaan. Sinds de oprichting in mei 2005 biedt het project een veilige en kosteloze verblijfplaats aan ouders of voogden van zieke kinderen die opgenomen zijn in het ziekenhuis. “Als je kind in het ziekenhuis ligt, wil je niets liever dan dichtbij zijn,” zegt McDonald’s Suriname, de initiatiefnemer van het project.
Het project begon met één ouderkamer in het Diakonessenhuis, maar is inmiddels uitgebreid naar meerdere kamers in zowel het Diakonessen- als ’s Landsziekenhuis. Ouders of verzorgers van kinderen van 0 tot en met 14 jaar kunnen, ongeacht hun woonplaats, gebruikmaken van deze kamers zolang het kind is opgenomen. Per kamer mag één gezin verblijven omwille van privacy.
Volgens wetenschappelijk onderzoek bevordert de nabijheid van ouders het herstel van kinderen. Een knuffel, een verhaaltje voor het slapen of simpelweg de aanwezigheid van een vertrouwd gezicht blijkt een krachtige aanvulling op medische zorg.
McDonald’s Suriname benadrukt dat het project in stand wordt gehouden dankzij bijdragen uit de gemeenschap. Donaties worden het hele jaar door verzameld via donatieboxen bij de kassa’s van de restaurants. Daarnaast organiseert McDonald’s jaarlijks in november de zogenoemde McHappy Week en McHappy Day. Gedurende deze actieweek gaat een deel van de opbrengsten van specifieke menu’s – waaronder de Big Mac en Happy Meal – naar het fonds. Tijdens de McHappy Day zelf zijn ook verpleegkundigen en artsen van beide ziekenhuizen aanwezig om klanten te informeren en steun te vragen.
“Hoewel McDonald’s de initiator is, draait het project volledig op de kracht van de gemeenschap,” stelt het bedrijf. De donaties worden gebruikt om verblijfskosten te dekken, zodat ouders die zich dit financieel niet kunnen veroorloven, toch dichtbij hun zieke kind kunnen zijn.
McDonald’s Suriname spreekt haar grote waardering uit voor het personeel van beide ziekenhuizen en alle donateurs.
The post McDonald’s Ouderkamer Project viert 20 jaar ..
- SOCIAAL BELEID ZONDER VERDIENMODEL IS EEN VALKUIL..
- GEWELD KOMT STEEDS DICHTERBIJ..
- Belastingdienst Suriname: ‘Efficiënte dienstverlening en ge…..
- Meer aandacht en samenwerking nodig voor entertainmentsecto…..
- Latijns-Caribische ontwikkelingsbank verdubbelt financierin…..
- Amoksi brengt jaardag door met pupillen Opa Doeli..
- Raymond Landveld wordt nieuwe TCT-minister..
- BEP wil fonds voor hosselende jongeren in urgentieplan nieu…..
- ABOP PARADOX..
- SLM-vlucht naar Georgetown en Miami vertrekt vandaag om 13.…..
- Gedeeltelijke blokkade Afobakaweg door omgevallen bomen..
- Een natte zondag in juni..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee keer in hoofd geraakt…..
- Rotary Quota organiseerde voor de derde keer Poku Prisiri p…..
- Stuart Robert Boerleider (49) Roterdam 27-5-2025..
- Trump waarschuwt Musk voor ‘zeer ernstige gevolgen’ als hij…..
- Eunice, Vanessa, Priscilla Darthuizen (55) Paramaribo 4-6-…..
- Glenn Antonio Elisio Tjon-A-Meeuw (67) Paramaribo 6-6-2025..
- NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op a…..
- Kromokarijo en Henery keren met pro card terug uit Guyana..
- VIDS start inzamelingsactie voor slachtoffers bootramp Maro…..