PARAMARIBO — Het dienstverband van Maurice Roemer als governor van de Centrale Bank van Suriname is met één jaar verlengd. Tijdens een spoedvergadering van de regeringsraad is dat besluit woensdag genomen. De Bankwet schrijft voor dat een governor voor vijf jaar wordt benoemd.
President Chandrikapersad Santokhi, die de leiding had over de meeting, bevestigde de goedkeuring van de regering over verlenging van de zittingstermijn van Roemer. Het staatshoofd benadrukte dat dit besluit stabiliteit binnen het financiële beleid van het land waarborgt.
Roemer, voormalig directeur van Self Reliance, werd op 22 februari 2020 tijdens de regering-Bouterse/Adhin benoemd tot governor. Een dag daarvoor werd hij genaturaliseerd tot Surinamer. Zijn dienstperiode zou dus volgens de Bankwet dit weekend ten einde komen, maar zal nu in 2026 verlopen.
Roemer kreeg vijf jaar geleden de voorkeur boven onder anderen Armand Zunder, Sigmund Proeve en Michael Lutchman. Hij werd voorgedragen door de Surinaamse Bankiersvereniging, de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (Asfa). Ook delen van de vakbond hadden geen moeite dat hij de functie bekleedde.
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..
- VN-rapporteur waarschuwt voor escalatie op Westelijke Jorda…..
- Ruim 600 bewoners krijgen veilig drinkwater dankzij innovat…..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..
- Tien doden, meerdere gewonden bij schietpartij in Zweden..
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..
- Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde s…..
- Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP..
- 3 dorpen Boven-Suriname voorzien van veilig drinkwater..
- BREAKING NEWS — Suriname geschorst door EITI, kans op afsch…..
- Adhin roept op tot eenheid binnen de NDP: “We hebben geen t…..
- DNA-voorzitter trekt aan de bel: wettelijke terinzage leggi…..
- Boebsingh Daniel Ramrattansing..
- Volksgezondheid op Wereld Kanker Dag: ‘We hebben elkaar nod…..