PARAMARIBO — Het dienstverband van Maurice Roemer als governor van de Centrale Bank van Suriname is met één jaar verlengd. Tijdens een spoedvergadering van de regeringsraad is dat besluit woensdag genomen. De Bankwet schrijft voor dat een governor voor vijf jaar wordt benoemd.
President Chandrikapersad Santokhi, die de leiding had over de meeting, bevestigde de goedkeuring van de regering over verlenging van de zittingstermijn van Roemer. Het staatshoofd benadrukte dat dit besluit stabiliteit binnen het financiële beleid van het land waarborgt.
Roemer, voormalig directeur van Self Reliance, werd op 22 februari 2020 tijdens de regering-Bouterse/Adhin benoemd tot governor. Een dag daarvoor werd hij genaturaliseerd tot Surinamer. Zijn dienstperiode zou dus volgens de Bankwet dit weekend ten einde komen, maar zal nu in 2026 verlopen.
Roemer kreeg vijf jaar geleden de voorkeur boven onder anderen Armand Zunder, Sigmund Proeve en Michael Lutchman. Hij werd voorgedragen door de Surinaamse Bankiersvereniging, de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (Asfa). Ook delen van de vakbond hadden geen moeite dat hij de functie bekleedde.
- Vrouw met schotwond afgezet bij SEH..
- Adhin vrijgesproken..
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..
- Pg Paragsingh oriënteert zich te Apoera..
- Abrahams kondigt maatregelen aan tegen OM bij regeermacht N…..
- NDP: na politieke vervolging is er nu gerechtigheid..