Krishna Mathoera, nummer 3 op de kandidatenlijst van de VHP, die zich ook beschikbaar stelt als presidentskandidaat, zei in het programma Suriname Kiest dat men de durf moet hebben om binnen eigen gelederen kritiek te leveren. Dan alleen is er sprake van een rechtvaardig beleid. Ze blijft geloven in datgene waar de VHP voor staat, want daar schort er niets aan. Er is geen vijandschap tussen haar en Chan Santokhi. Maar er is wel een verschil in visie en opvattingen tussen haar en Santokhi. ‘Dat is die strijd. Maar we zijn sportief en may the best man win’, aldus Mathoera. Haar ambitie om president te worden ziet ze niet als een persoonlijke strijd tegen Santokhi.
Door Claudiõ Draibas en Iwan Brave | Interview onderaan het artikel
Mathoera zegt dat de zittende regering een voldoende van haar krijgt als het gaat om het monetair beleid. Over andere zaken is zij niet zo optimistisch, zoals communicatie, benoemingenbeleid. ‘Voor de overheid draaien is het een magere zes’, aldus Mathoera.
Als minister van defensie blikt Mathoera tevreden terug. Er is een strak beleid gevoerd. Om als vrouw binnen een “mannenwereld” te fungeren is totaal geen obstakel geweest. Ze heeft altijd tussen mannen gewerkt bij de politie en zich opgewerkt tot de top. Het ligt voor een groot deel aan jezelf als vrouw hoe invulling te geven aan die rol. Al met al een hele mooie ervaring, stelt zij.
Indien Mathoera leiding mag geven in het land, gaat ze voor de lange termijnvisie. Hiermee is al een begin gemaakt door minister van Ruimtelijke Ordening en Milieu, Marciano Dasai, door de Green Development Strategy. Verder zal ze ook investeren in het onderwijs voor economische groei en mensen weerbaar maken.
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..
- AWJ verschaft duidelijkheid over ontslagproces..
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..