Krishna Mathoera, nummer 3 op de kandidatenlijst van de VHP, die zich ook beschikbaar stelt als presidentskandidaat, zei in het programma Suriname Kiest dat men de durf moet hebben om binnen eigen gelederen kritiek te leveren. Dan alleen is er sprake van een rechtvaardig beleid. Ze blijft geloven in datgene waar de VHP voor staat, want daar schort er niets aan. Er is geen vijandschap tussen haar en Chan Santokhi. Maar er is wel een verschil in visie en opvattingen tussen haar en Santokhi. ‘Dat is die strijd. Maar we zijn sportief en may the best man win’, aldus Mathoera. Haar ambitie om president te worden ziet ze niet als een persoonlijke strijd tegen Santokhi.
Door Claudiõ Draibas en Iwan Brave | Interview onderaan het artikel
Mathoera zegt dat de zittende regering een voldoende van haar krijgt als het gaat om het monetair beleid. Over andere zaken is zij niet zo optimistisch, zoals communicatie, benoemingenbeleid. ‘Voor de overheid draaien is het een magere zes’, aldus Mathoera.
Als minister van defensie blikt Mathoera tevreden terug. Er is een strak beleid gevoerd. Om als vrouw binnen een “mannenwereld” te fungeren is totaal geen obstakel geweest. Ze heeft altijd tussen mannen gewerkt bij de politie en zich opgewerkt tot de top. Het ligt voor een groot deel aan jezelf als vrouw hoe invulling te geven aan die rol. Al met al een hele mooie ervaring, stelt zij.
Indien Mathoera leiding mag geven in het land, gaat ze voor de lange termijnvisie. Hiermee is al een begin gemaakt door minister van Ruimtelijke Ordening en Milieu, Marciano Dasai, door de Green Development Strategy. Verder zal ze ook investeren in het onderwijs voor economische groei en mensen weerbaar maken.
- Achaibersing blikt terug op ministerschap..
- Algoe: “President has not taken a single security measure i…..
- Nederlandse ambassadeur gastheer sportdag bewoners Bethelja…..
- Slachtoffer met steekverwondingen na ruzie over goud..
- Staatsolie sluit banklening van US$ 1,6 miljard af..
- Staatsolie sluit megadeal van US$ 1,6 miljard voor GranMorg…..
- Senioren en mensen met beperking krijgen als eersten aandee…..
- Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die telkens gehaald’..
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na ongeval nabij Nieuw-…..
- Nurmohamed: ‘Bouw dam Weg naar Zee vertraagd, maar niet sto…..
- Sol Suriname neemt afstand van beschuldigingen en kondigt j…..
- Man mishandelt buurman met bezemsteel..
- Normen en waarden in de politiek..
- ‘Met de Royaltyies voor Iedereen bent u nu eindelijk onafha…..
- Levensverwachting is geen richtlijn voor overheidssteun..
- Brute overval door gewapende bende in appartement: meerdere…..
- A20, DOE en PRO: Bondru-billboard geeft verkeerde boodschap..
- Melkkoeienimport uit Brazilië loopt vertraging op: Strenger…..
- Dodelijk verkeersongeval te Brownsweg..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst bij Kabinet van …..
- Nefroloog Goerdat ontkent aantijgingen smeergelden: “Pertin…..