Krishna Mathoera, nummer 3 op de kandidatenlijst van de VHP, die zich ook beschikbaar stelt als presidentskandidaat, zei in het programma Suriname Kiest dat men de durf moet hebben om binnen eigen gelederen kritiek te leveren. Dan alleen is er sprake van een rechtvaardig beleid. Ze blijft geloven in datgene waar de VHP voor staat, want daar schort er niets aan. Er is geen vijandschap tussen haar en Chan Santokhi. Maar er is wel een verschil in visie en opvattingen tussen haar en Santokhi. ‘Dat is die strijd. Maar we zijn sportief en may the best man win’, aldus Mathoera. Haar ambitie om president te worden ziet ze niet als een persoonlijke strijd tegen Santokhi.
Door Claudiõ Draibas en Iwan Brave | Interview onderaan het artikel
Mathoera zegt dat de zittende regering een voldoende van haar krijgt als het gaat om het monetair beleid. Over andere zaken is zij niet zo optimistisch, zoals communicatie, benoemingenbeleid. ‘Voor de overheid draaien is het een magere zes’, aldus Mathoera.
Als minister van defensie blikt Mathoera tevreden terug. Er is een strak beleid gevoerd. Om als vrouw binnen een “mannenwereld” te fungeren is totaal geen obstakel geweest. Ze heeft altijd tussen mannen gewerkt bij de politie en zich opgewerkt tot de top. Het ligt voor een groot deel aan jezelf als vrouw hoe invulling te geven aan die rol. Al met al een hele mooie ervaring, stelt zij.
Indien Mathoera leiding mag geven in het land, gaat ze voor de lange termijnvisie. Hiermee is al een begin gemaakt door minister van Ruimtelijke Ordening en Milieu, Marciano Dasai, door de Green Development Strategy. Verder zal ze ook investeren in het onderwijs voor economische groei en mensen weerbaar maken.
- PERSVRIJHEID EN NDP..
- Line-up Curaçao North Sea Jazz Festival 2025 compleet..
- Voorlichting stemproces ook voor kiezers met visuele beperk…..
- AW en J en SURVAM bundelen krachten voor betere verzekering…..
- Boven-Suriname en Sipaliwini krijgen achterstallige sociale…..
- President opent woonproject en plein, start asfaltering Nic…..
- Afmelding stembureauleden Paramaribo kost Staat meer dan SR…..
- Economische Controle Dienst versterkt met 12 Buitengewoon A…..
- President opent woningbouwproject Pan American in Nickerie..
- Woningbouwproject ‘City of Waterloo’ geopend..
- “Barmhartige Samaritaan” uit eigen huis gezet door verdacht…..
- Regen en bewolking houden aan..
- Vrouw aangehouden die drugs in pepermunt verpakking wilde s…..
- Partij van weggestuurde premier Montenegro opnieuw grootste…..
- Kenneth Siegfried Aaron (70) Zaandam 16-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Iedereen voor zijn eigen zak, wat …..
- Simons pleit voor controlesysteem binnen de rechterlijke ma…..
- DA’91 heeft volle aandacht voor het binnenland..
- Durham: Geen 2e peiling vanwege kritiek en ongewijzigde sit…..
- Paul Somohardjo neemt definitief afscheid van de politiek..
- Financieringsmogelijkheden voor woningbouw een fata morgana…..