Minister Krishna Mathoera van Defensie blijft pal achter haar eerdere uitspraken staan met betrekking tot drie grootschalige overheidsprojecten die eerder zijn goedgekeurd door de regering. Voorafgaand aan de reguliere ministerraad liet de bewindsvrouw weten dat haar uitlatingen niet betekenen dat zij afstand neemt van het regeringsbeleid. Integendeel, zij roept op tot meer zorgvuldigheid en transparantie.
Mathoera gaf aan zich medeverantwoordelijk te voelen voor besluiten waarvan later blijkt dat ze mogelijk niet volledig rechtmatig tot stand zijn gekomen. “Als ik mij zou distantiëren van het regeringsbeleid, zou ik mijn ontslag moeten aanbieden. Daar is geen sprake van,” stelde zij stellig.
Volgens de minister zijn de dossiers die collega’s aanleveren vaak omvangrijk en worden deze doorgaans beoordeeld op basis van vertrouwen in het samenstellende team. Hoewel ministers inhoudelijke toetsing verrichten, kunnen zaken alsnog aan de aandacht ontsnappen. Om die reden heeft Mathoera president Chan Santokhi verzocht de drie projecten opnieuw onder de loep te nemen, nog vóór er definitieve besluiten worden genomen. De president is daarop ingegaan en heeft de projecten voorlopig stilgelegd.
Mathoera benadrukte het belang van ethisch bestuur. “Ik kan mijn moreel kompas niet negeren of mij afsluiten voor kritiek vanuit de samenleving. Niet alles neem ik zomaar over, maar ik neem wél de tijd om serieuze signalen zorgvuldig te onderzoeken,” aldus de minister.
Zij is van mening dat de regering meer nauwkeurigheid had moeten betrachten bij de beoordeling van de betreffende projecten. Tot slot sprak zij waardering uit voor de president: “Ik complimenteer de president voor het wijze besluit dat hij heeft genomen.”
- Little Charming Amazing Star uitgebreid met Princess- en Te…..
- Dasai roept op tot gebruik van smart agriculture..
- Voortvluchtige rover na zeven maanden aangehouden..
- Raghoebarsing: ‘Wisselkoers onder druk door verkiezingskoor…..
- Brand verwoest ziel van Werelderfgoed Paramaribo: SGES luid…..
- Suriname schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (14)..
- Twee dak- en thuislozen aangehouden na brand binnenstad..
- Junkies aangehouden voor brand aan Henck Arronstraat..
- President Santokhi lost na 40 jaar staatsbelofte in..
- Twee verdachten aangehouden voor brand Henck Arronstraat..
- Israël heeft het staakt-het-vuren sinds 27 november vorig j…..
- Meer dan 2200 Israëliërs verdringen zich bij de poort ten w…..
- Surinaams-Nederlandse Jaelin Ramadhin wint Miss Universe Zu…..
- Commissie Monumentenzorg geschokt: “Pijnlijke klap voor Sur…..
- Waterprobleem stagneerde brandweer bij vuurzee Henck Arrons…..
- Grote brand nabij Hendrikschool veroorzaakt paniek en kriti…..
- Russische Hooggerechtshof schort verbod op Afghaanse Taliba…..
- Korps Politie Suriname voert verhoogd toezicht uit..
- Oud-ambassadeur Henry Mac Donald: ‘De brand hoefde niet zo …..
- President prijst optreden veiligheidsdiensten bij felle bra…..
- Schot gelost bij verkoop illegaal vuurwapen..