De nationale eenheid van Suriname mag onder geen enkele omstandigheid worden aangetast, zegt minister Krishna Mathoera van Defensie. Volgens haar is de eenheid van het volk een fundament dat gekoesterd en beschermd moet worden. “Die eenheid mag niet verstoord worden. We moeten die koesteren en beschermen,” zei ze voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers.
ADVERTENTIE
Mathoera benadrukte dat ze zich haar hele leven heeft ingezet voor het bevorderen van saamhorigheid binnen de samenleving. “Geen enkele familie in Suriname bestaat uit slechts één bevolkingsgroep. We leven en werken in harmonie met elkaar. We zijn multi-etnisch, multireligieus en multicultureel. En dat respecteren we.”
Politieke verantwoordelijkheidDe minister waarschuwde dat verkiezingscampagnes het risico met zich meebrengen dat spanningen in de samenleving toenemen. In dat licht riep zij politieke leiders op om hun verantwoordelijkheid te nemen. “Leiders moeten het fatsoen hebben om de eenheid van het volk te bewaken. We zijn in de eerste plaats Surinamers, pas daarna lid van een politieke partij.”
Mathoera gaf verder aan dat ze zich diep verbonden voelt met het land. “Ik voel me nergens anders zo thuis als in Suriname.” Kritiek raakt haar niet, benadrukte ze. Haar focus ligt op het daadwerkelijk aanpakken van problemen. “Niet praten, maar doen,” aldus de minister.
- President Santokhi in dialoog met strategische beroepsgroep…..
- Paus roept op tot vrijlating journalisten bij eerste ontmoe…..
- Gisla Marie Blankendal (75) Paramaribo 7-5-2025..
- zuster Rita Norine Arceluz Sarduy-Harry (71) Den Haag 8-5-…..
- Taxiën door de politiek: Onderwijsvernieuwing zonder voorui…..
- Khudabux: vanwege partijdigheid ging Baitali in beroep bij …..
- Van militair tot kapper: samenleving spreekt president tijd…..
- Column: Geld regeert de verkiezingen: Kapitaal versus integ…..
- Colporteur oproepingskaarten voor verhoor opgebracht door d…..
- Paraplantages: ‘President en VHP niet officieel ontvangen b…..
- Project Weg naar Zee niet stopgezet..
- Regering breidt Project Schoolbroodpakket uit naar 180 scho…..
- Simons: ‘We willen het beter doen dan deze huidige regerin…..
- Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en to…..
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgro…..
- Regering moet ook andere vormen van belastingen innen, zegt…..
- Sranan Lobi Dey: tijd voor eenheid en verbondenheid..
- Inbraak bij Kirpalani-magazijn: bewaker vastgebonden..
- Carolina Salimah Tjitrodipo..
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden..
- Minister Nurmohamed zal geen ‘halve gebouwen of bruggen’ ac…..