De nationale eenheid van Suriname mag onder geen enkele omstandigheid worden aangetast, zegt minister Krishna Mathoera van Defensie. Volgens haar is de eenheid van het volk een fundament dat gekoesterd en beschermd moet worden. “Die eenheid mag niet verstoord worden. We moeten die koesteren en beschermen,” zei ze voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers.
ADVERTENTIE
Mathoera benadrukte dat ze zich haar hele leven heeft ingezet voor het bevorderen van saamhorigheid binnen de samenleving. “Geen enkele familie in Suriname bestaat uit slechts één bevolkingsgroep. We leven en werken in harmonie met elkaar. We zijn multi-etnisch, multireligieus en multicultureel. En dat respecteren we.”
Politieke verantwoordelijkheidDe minister waarschuwde dat verkiezingscampagnes het risico met zich meebrengen dat spanningen in de samenleving toenemen. In dat licht riep zij politieke leiders op om hun verantwoordelijkheid te nemen. “Leiders moeten het fatsoen hebben om de eenheid van het volk te bewaken. We zijn in de eerste plaats Surinamers, pas daarna lid van een politieke partij.”
Mathoera gaf verder aan dat ze zich diep verbonden voelt met het land. “Ik voel me nergens anders zo thuis als in Suriname.” Kritiek raakt haar niet, benadrukte ze. Haar focus ligt op het daadwerkelijk aanpakken van problemen. “Niet praten, maar doen,” aldus de minister.
- Waardedaling SRD ondanks economisch herstel..
- Ruim 400 afmeldingen stembureaupersoneel; spoedactie Biza..
- Zangeres Stephanie Nunes: ‘Muziek maken in Nederland voelt …..
- Kinderombudsinstituut moet rechten Surinaams kind helpen wa…..
- Inheemse Kralenkunst ‘l’Agnapolibon’ Suriname en Frans-Guya…..
- EMFC-opleiding van de Anton de Kom Universiteit van Surinam…..
- Beroepsgroepen en actoren moeten implementatie nieuw BW suc…..
- BESTUUR DAT NIET SLECHT IS..
- VHP: De feiten achter de cijfers..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..
- Man neergeschoten na woordenwisseling..
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..
- Onweersbuien in de middag..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..