Binnenlandse Zaken zoekt vervangers
door Journalistencollectief Verkiezingen 2025ADVERTISEMENT
PARAMARIBO — Ruim vierhonderd personen die waren getraind als stembureaupersoneel in Paramaribo hebben zich afgemeld voor de verkiezingsdag. De reden voor hun afzegging is nog onduidelijk, zegt Nasier Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken(Biza), in gesprek met het Journalistencollectief Verkiezingen 2025. In allerijl worden nu circa vijfhonderd nieuwe personen geworven om hen te vervangen en te trainen.ADVERTISEMENT
De voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), Samseerali Sheikh-Alibaks, noemt het een zorgelijke ontwikkeling en hoopt dat dit fenomeen zich niet zal herhalen in andere districten. Hij wijst erop dat sommige mensen voor meerdere functies solliciteren. Biza en het OKB hebben een controle uitgevoerd om na te gaan of er sprake is van dubbele aanmeldingen als stembureaupersoneel en observer bij het OKB. Ook zijn personen die op de kandidatenlijst staan uit het bestand verwijderd. Bij het OKB zelf zijn er slechts enkele afmeldingen, voornamelijk om gezondheidsredenen.
“De OKB-voorzitter vermoedt dat een aantal uitvallers heeft gekozen om voor politieke partijen te werken, omdat die beter betalen dan Biza”
Eskak deelt mee dat in Paramaribo het om 275 stembureaus gaat, waarvoor in totaal 2.750 stembureauleden nodig zijn. De uitvallers betreffen plaatsvervangende leden 8, 9 en 10, die al getraind waren. Hun taken zijn relatief eenvoudig: zij zorgen voor de orde in het stembureau en bieden hulp aan mensen die ondersteuning nodig hebben. Twee instructiebijeenkomsten zullen voldoende zijn om de nieuwe krachten op de hoogte te brengen van hun taken. De Kiesregeling hoeft niet aan hen te worden uitgelegd.
Mogelijke oorzaken
Personen die al in het bestand staan, worden door Biza benaderd. Er komt geen open sollicitatieprocedure, maar belangstellenden kunnen zich wel aanmelden bij het ministerie om als stembureaupersoneel te werken. Eskak geeft aan dat de massale uitval ook financiële gevolgen heeft, aangezien de trainingen vergoed worden. Deze betaling vindt echter pas na de verkiezingen plaats. Hoewel Eskak niet wil speculeren over opzet, noemt hij de situatie opmerkelijk. Vanmiddag komt het Managementteam Verkiezingen bijeen om de kwestie te bespreken.
De OKB-voorzitter vermoedt dat een aantal uitvallers heeft gekozen om voor politieke partijen te werken, omdat die beter betalen dan Biza. Deze trend kan mogelijk verklaren waarom zoveel mensen zich hebben teruggetrokken. Sheikh-Alibaks benadrukt dat deze situatie nauwlettend gevolgd moet worden, vooral omdat er kort voor de verkiezingen mogelijk nog meer uitvallers zullen zijn. Biza staat voor de uitdaging om dit probleem effectief aan te pakken.
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen..
- Afgerond Makandra-project moet exportpositie Suriname verst…..
- Verkiezingsdebat Suriname 2025: politieke partijen klaar vo…..
- Wat moet er veranderen?..
- ‘Aan de kracht achter onze samenleving’..
- Mathoera overweegt stap naar hoogste ambt: “Suriname heeft …..
- OLIE ALS ONZE REDDING..
- Gratis menstruatieproducten voor meisjes van 12 tot 18 jaar..
- Regen en onweer op Moederdag..
- Oplevering volledig gerenoveerde RGD-polikliniek in Tijgerk…..
- Mr Suriname Faizel Pinas keert als prof terug..
- Achter de gesloten deuren van het conclaaf: hoe topfavoriet…..
- Taxiën door de politiek: Landbouwers zetten door in moeilij…..
- Afscheid van ‘Oom Jules’: een man van visie, mo…..
- Olie Guyana raakt veel sneller op dan gedacht..
- Shanti Venetiaan stopt als AdekUS-voorzitter..
- Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken..
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Francisc…..
- Informeel samenzijn veiligheidsdiensten en president Santok…..
- Veiligheidsdiensten delen zorgen en suggesties met presiden…..
- Volksgezondheid waarschuwt voor vervalste Semaglutide: “Koo…..