Meer dan 400 getrainde stembureauleden in Paramaribo, hebben zich onverwacht afgemeld voor hun taak op de verkiezingsdag. ‘’De reden voor deze massale terugtrekking is vooralsnog onbekend’’, zegt Nasier Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken (BiZa), in gesprek met het Journalistencollectief Verkiezingen 2025. In allerijl wordt nu geprobeerd om ongeveer 500 nieuwe personen te werven en te trainen als vervangers.
De voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), Samseerali Sheikh-Alibaks, noemt de situatie zorgwekkend. ‘’Ik hoop niet dat dit zich herhaalt in andere districten’’, zegt hij. Sheikh-Alibaks merkt op dat mensen soms solliciteren voor meerdere functies. Toch is volgens controles van BiZa en het OKB, er geen sprake van dubbele aanmeldingen als stembureaulid én OKB-waarnemer. Personen die op een kandidatenlijst voorkomen, zijn inmiddels uit het bestand verwijderd. Bij het OKB zelf zijn slechts enkele afmeldingen binnengekomen, hoofdzakelijk vanwege gezondheidsredenen.
Voor de 275 stembureaus in Paramaribo zijn in totaal 2.750 medewerkers nodig. Het gaat nu specifiek om de uitval van de plaatsvervangende leden met taken als ordehandhaving en hulp aan kiezers die ondersteuning nodig hebben. ‘’Zij waren reeds getraind, maar zullen nu alsnog vervangen moeten worden. De nieuwe krachten krijgen twee instructiebijeenkomsten, aangezien de basiskennis al bekend is via de eerdere uitleg van de Kiesregeling’’, aldus Sheikh-Alibaks.
BiZa schakelt mensen in die al in het bestand voorkwamen, waardoor een open sollicitatie niet noodzakelijk is. Wie geïnteresseerd is, mag zich nog wel aanmelden bij het ministerie. Eskak erkent dat de uitval ook financiële gevolgen heeft, omdat de trainingen reeds zijn vergoed. De uiteindelijke betalingen zullen na de verkiezingen plaatsvinden.
Hoewel Eskak geen voorbarige conclusies wil trekken, noemt hij de situatie opmerkelijk. Het Managementteam Verkiezingen buigt zich vandaag nog over de kwestie. Volgens Sheikh-Alibaks zou een deel van de uitvallers de voorkeur geven aan werk voor politieke partijen, die mogelijk hogere vergoedingen bieden dan BiZa. Dat zou volgens hem kunnen verklaren, waarom zoveel mensen zich kort voor de verkiezingen terugtrekken. Hij waarschuwt dat verdere afmeldingen niet uitgesloten zijn, en dat BiZa voorbereid moet zijn op een eventuele volgende golf van uitvallers.
The post Massale afmeldingen stembureauleden zorgen voor druk op verkiezingsvoorbereidingen ..
- Paus Leo: ‘Alles in het werk’ stellen voor were…..
- OM acht verkrachting bewezen; eist vier jaar tegen voorgang…..
- Volleybalsters Yelyco 2 verrassend op voorsprong in vrouwen…..
- APPS gelanceerd: Burgers kunnen nu nagaan waar zij op 25 me…..
- President Santokhi stelt Presidentiële Werkgroep Ephraimsze…..
- Bakker: “Ik ben nog steeds lid van de NPS” — ontkent betrok…..
- TotalEnergies boekt vooruitgang met eerste offshore olievel…..
- Decentralisatie en rationalisering overheid belangrijkste …..
- Achaibersing blikt terug op ministerschap..
- Algoe: “President has not taken a single security measure i…..
- Nederlandse ambassadeur gastheer sportdag bewoners Bethelja…..
- Slachtoffer met steekverwondingen na ruzie over goud..
- Staatsolie sluit banklening van US$ 1,6 miljard af..
- Staatsolie sluit megadeal van US$ 1,6 miljard voor GranMorg…..
- Senioren en mensen met beperking krijgen als eersten aandee…..
- Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die telkens gehaald’..
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na ongeval nabij Nieuw-…..
- Nurmohamed: ‘Bouw dam Weg naar Zee vertraagd, maar niet sto…..
- Sol Suriname neemt afstand van beschuldigingen en kondigt j…..
- Man mishandelt buurman met bezemsteel..
- Normen en waarden in de politiek..