Michel Amafo, directeur van de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS), doet een dringende oproep aan de samenleving om het dragen van een reddingsvest tijdens boottochten serieuzer te nemen. In gesprek met Suriname suriname benadrukt hij: “Reddingsvesten zijn er niet voor niets. Ze kunnen letterlijk levens redden.”
De MAS ziet erop toe dat alle vaartuigen in het land gekeurd zijn en voldoen aan de wettelijke veiligheidsnormen. Booteigenaren zijn volgens de wet verplicht om een geldig vaarbewijs te bezitten. In het kader van educatie en veiligheid organiseert de MAS regelmatig cursussen over veilig varen, onder andere in Galibi, Apoera en Nickerie.
Amafo wijst erop dat zwemvaardigheid geen garantie biedt op veiligheid in open water. “Zelfs de beste zwemmer kan worden meegesleurd door een sterke stroming. Een reddingsvest is dan het verschil tussen leven en dood,” aldus de directeur.
Toch constateert de MAS dat veel mensen het reddingsvest links laten liggen, wat volgens Amafo een van de belangrijkste oorzaken is van ongevallen op het water. “De meeste ongelukken gebeuren doordat mensen geen reddingsvest dragen. Dat is onnodig en gevaarlijk.” Hij roept iedereen op om verantwoordelijkheid te nemen: “Neem je eigen reddingsvest mee of gebruik die van de bootsman. Je eigen veiligheid moet vooropstaan.”
Om de veiligheid op het water te verhogen, werkt de MAS nauw samen met lokale autoriteiten. Een recente maatregel is de invoering van een verplichte passagierslijst in Nickerie. Amafo legt uit: “Bij een bootongeluk is vaak niet direct duidelijk wie er aan boord waren. Met passagierslijsten kunnen we sneller en efficiënter hulp verlenen.”
De MAS blijft de situatie nauwgezet monitoren en rekent op medewerking van zowel burgers als overheidsinstanties. “Waterveiligheid is een gedeelde verantwoordelijkheid,” besluit Amafo.
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..