De kern van marronstemmers bij de politieke partij ABOP is nog steeds stabiel gebleven. Uit cijfers van de afgelopen verkiezingen blijkt dat met 91 procent, oftewel 29.000 kiezers, de harde kern Marrons de partij trouw is gebleven. De NDP herbergt ook een grote groep, met 17.000 marronstemmers, en de NPS mocht rekenen op 7500 marronstemmers.
Deze cijfers deelde politiek analist en tevens voormalig vicepresident Robert Ameerali in gesprek met de STVS. Hij merkt op dat de ABOP een goede stap heeft gezet met de mix aan bevolkingsgroepen die op haar heeft gestemd. Ongeveer 3 procent van de stemmen komt van de Hindoestaanse groep.
Hoewel de partij haar best heeft gedaan om ook andere bevolkingsgroepen erbij te betrekken, blijft de ABOP nog steeds de grootste Marronpartij. Zo slecht heeft de ABOP het ook niet gedaan, vindt Ameerali. Ze is de derde grootste partij, groter dan de NPS, en heeft meer ressortraadszetels behaald.
De analist stelt verder dat het moeilijk is om de kleinste groep stemmers, namelijk de Chinezen, te peilen. Er zijn 20.000 Chinezen in het land, maar slechts 8000 hebben stemrecht. Het is niet duidelijk op wie zij massaal hebben gestemd. Ook is de opkomst bij deze groep heel laag ten opzichte van andere bevolkingsgroepen.
Ameerali zegt dat nu al twee burgers van Chinese afkomst zijn toegelaten, te weten Stephen Tsang (NDP) en Rui Wang (VHP). Mocht de nummer 1 of 2 van de PL minister worden, dan schuift nummer 3, die ook van Chinese afkomst is, het parlement in. Mogelijk kan bij opschuiving binnen de NPS de nummer 9 parlementariër worden.
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..
- NDP krijgt voorzitterschap over DNA; A20 krijgt ministerie …..
- BESCHOUWING — De grote verliezers..
- Lijstrekker OPTSU: zetelwinnende partijen dragen grote vera…..
- MINDERHEIDSPRESIDENT..
- ABOP eist voorzitterschap DNA: Conflict dreigt binnen beoog…..
- Oproep aan maatschappelijke organisaties: bevorder dialoog …..
- Bromfietser botst tegen EBS-mast en overlijdt..
- Bollywood Filmfestival na ruim tien jaar terug..
- KPS evalueert verkiezingsveiligheid: “Rustig en ordelijk ve…..
- VES presenteert ingrijpend plan voor kostenefficiënte gezon…..
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..