President Chan Santokhi heeft vandaag Marjory Sanches beëdigd tot lid plaatsvervanger van het Hof van Justitie. De plechtigheid vond plaats op het presidentieel paleis en werd door het staatshoofd omschreven als een bijzonder moment voor zowel de rechtsstaat als de rechterlijke macht.
ADVERTENTIE
Volgens president Santokhi betekent de benoeming van Sanches niet alleen een belangrijke stap in haar loopbaan, maar weerspiegelt het tevens de bredere ontwikkeling binnen de rechterlijke macht. De regering heeft de afgelopen jaren geïnvesteerd in institutionele versterking en verdere verzelfstandiging van de rechterlijke macht.
Het staatshoofd gaf aan dat in overleg met de rechterlijke macht concrete beleidsmaatregelen zijn getroffen, waarvan de benoeming van Sanches een tastbaar resultaat is. Sinds 2020 is het aantal rechters in Suriname gestegen van dertien naar tweeëndertig.
Hoewel dat een vooruitgang betekent, is verdere uitbreiding nodig. Diverse opleidingen zijn momenteel in gang gezet, mede ondersteund door internationale samenwerking, waaronder via een EU Grant-programma. De president wees erop dat het niet alleen om kwantiteit draait. Kwaliteitsversterking, professionalisering, en het waarborgen van onafhankelijkheid en de scheiding der machten zijn essentieel. In dat kader wordt samengewerkt met regionale en internationale instituten, waaronder de Caribbean Court of Justice.
Santokhi onderstreepte dat de rechterlijke macht onlosmakelijk verbonden blijft met de samenleving. “Uw rol als rechter is niet alleen juridisch, maar ook moreel en maatschappelijk van betekenis. De samenleving verwacht rechtvaardigheid, integriteit en transparantie,” sprak hij tot Sanches.
Het staatshoofd benadrukte dat haar benoeming verder reikt dan een persoonlijke mijlpaal. “U draagt bij aan de fundamenten van een rechtvaardige samenleving.” Hij wenste haar wijsheid, standvastigheid en moed toe bij de uitvoering van haar nieuwe taak.
- Bromfietser overlijdt na frontale botsing met bestelbus in …..
- Gewapende overval magazijn Kirpalani: Twee security guards …..
- Aangever van klacht blijkt verdachte in berovingszaak te zi…..
- Saskia Walden stapt uit VHP: ‘Onvoldoende daadkracht tegen …..
- Lucky Store heropent na verwoestende brand: Issa wil struct…..
- Verkiezingen in Albina: ‘Niemand heeft ons gezegd dat het s…..
- Verhoogde surveillance KPS in aanloop naar verkiezingen..
- Aviankoi: VHP heeft nooit geprofiteerd van goedkope zetels..
- Veel beloftes, weinig plan: BINI fileert partijprogramma’…..
- Ramadhin: Integriteit in de zorg is geen keuze, maar een ve…..
- LVV rondt ‘Train the Trainers’-programma af ter versterking…..
- Aan de vooravond van de verkiezingen: Ga met respect, eerbi…..
- Azruddin Mohamed beschuldigd van importfraude Lamborghini..
- Nog meer bewolking en buien..
- Ministerie van Volksgezondheid ontkracht claims over stilge…..
- Man neemt contactsleutel weg en mishandelt vriend..
- Man beroofd bij gokkantoor..
- Nieuwe sancties EU en VK tegen Rusland, oproep aan VS om te…..
- Edmund Celsius Imanuel (85) Paramaribo 15-5-2025..
- Imelda Jeanette Esser (75) Amsterdam 17-5-2025..
- Taxiën door de politiek: “Als ik een keer president w…..