PARAMARIBO — Tijdens de CMU Days op 28 en 29 april in de Ondro Oso van de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) zal de gemeenschap worden geïnformeerd over de opleidingsmogelijkheden binnen de maritieme sector. Beoogd wordt, zeker met het oog op de offshore olie- en gasindustrie, om de maritieme en logistieke opleidingen in Suriname naar regionale en internationale standaarden te tillen. De Stichting Logistiek Onderwijs (SLO), ook wel de Foundation for Logistics Training (FLT), werkt daarbij samen met de Caribbean Maritime University (CMU) op Jamaica.
De bedoeling is dat er een CMU-campus in Suriname wordt opgezet. De opleidingen die zullen worden aangeboden, zijn gericht op zowel middelbare scholieren als studenten die geïnteresseerd zijn in maritieme en logistieke carrières, met speciale aandacht voor de behoeften van de lokale offshore-industrie. “Iedereen die geïnteresseerd is in de maritieme en logistieke sector, van middelbare scholieren tot professionals, is van harte welkom om zich aan te melden en deel te nemen aan de open dagen”, zegt SLO-manager Lloyd Gemerts tegen de Communicatiedienst Suriname.ADVERTISEMENT
“De CMU zal ook de voordelen van haar internationaal erkende certificeringen en diploma’s toelichten”
Volgens hem bieden de CMU Days de mogelijkheid tot informatie over de verschillende trainingsprogramma’s, waaronder maritieme opleidingen, logistieke transportprogramma’s, maritieme veiligheid en opleidingen specifiek gericht op de offshore olie- en gassector. De CMU zal, aldus Gemerts, ook de voordelen van haar internationaal erkende certificeringen en diploma’s toelichten, die studenten in staat stellen om wereldwijd aan de slag te gaan.
Studenten kunnen zich inschrijven voor verschillende niveaus van opleidingen, variërend van middelbare schoolopleidingen tot master- en bachelorprogramma’s. De CMU is de enige door de International Maritime Organization (IMO) erkende universiteit in het Engelstalige Caribisch Gebied.
- KPS en Interpol verstevigen relatie..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Verdachte die met gestolen telefoon gesprek voerde, in verz…..
- Newara plaatst vraagtekens bij Rolex-horloges van president…..
- ‘Paus Franciscus was een maatschappelijk bewogen mens’..
- Bisschop Steve Meye tijdens Pasen: ‘Zet je hoop op Jezus Ch…..
- JVC 25 zet de juridische processen in paasweekend op een ri…..
- President Santokhi betuigt medeleven bij overlijden Paus Fr…..
- Juridische procedures domineren paasweekend: verkiezingspro…..
- Monseigneur Choennie met droefheid geslagen door overlijden…..
- Karel Choennie: Goed gedaan, goede en trouwe dienaar!..
- Katholieke gemeenschap rouwt om verlies van geliefde herder..
- Suriname doet dit jaar mee aan Miss World..
- De Argentijnse paus die nooit meer naar huis is teruggekeer…..
- Man voor bedreiging en vernieling aangehouden..
- Regionaal vliegverkeer SLM getroffen door defecte toestelle…..
- Buurtwerk..
- Diaspora in Almere: “Suriname heeft onze betrokkenheid én o…..
- Gouddelver doodgeschoten op goudveld Gran Oso..
- Regering condoleert RK met overlijden paus..
- Sport en verkiezingscampagne..