Parlementsvoorzitter, Marinus Bee, zei gisteren tegenover ABC online nieuws dat er quorum is om de vergadering voort te zetten, rond de ‘Raamwet Collectieve Rechten van Inheemsen en Tribale Volken’, die de grondenrechten regelt. Bee benadrukte verder, dat er niet emotioneel moet worden gehandeld en dat hij de reacties uit de samenleving serieus neemt. “Onder mijn leiding is het parlement een deel van de samenleving, en wij moeten luisteren naar de samenleving,” aldus Bee.
Hugo Jabini, voorzitter van de Vereniging Saamaka Gemeenschappen (VSG), heeft graag, dat het tweede concept behandeld moet worden en er moet worden afgezien van de nota van wijzigingen op de raamwet. Hierop zei Bee, dat het voorstel van Jabini meegenomen kan worden, want hij is niet de enige die heeft gereageerd, de granman der Aucaners en Saramaccaners en de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden (VIDS) hebben ook gereageerd. Bee stelde dat hij de reacties heeft doorgenomen en deze met de regering zal bespreken. “Alle inzichten worden op tafel gelegd, zodat we tot een goed besluit kunnen komen voor Suriname,” aldus Bee.
Hij wenst brede consensus te hebben bij de behandeling van de wet. Bee bevestigde dat hij zich inzet om de conceptwet grondenrechten steeds opnieuw op de agenda te plaatsen tot aan de verkiezingen. “Wat kan, kan. Maar als het even uitgesteld moet worden, dan doen we dat,” aldus Bee. Tot slot wenst hij dat de meerderheid van de 26 parlementariërs krijgen, ongeacht uit welke coalitiefracties zij afkomstig zijn.
The post Marinus Bee: ‘Onder mijn leiding is het parlement een deel van de samenleving’ ..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..
- LBGTO gemeenschap blij met uitspraak rechter..
- Quorumspook..
- Geen middelen voor aanschaf nieuwe server Nationaal Archief…..
- Minister Ramadhin onthult corruptie en fraude bij Armulov-r…..
- DOE-voorzitter: commissie van ethiek en integriteit zal kan…..
- EZ ondersteunt ondernemingen met gericht trainingsprogramma..