“De ABOP heeft getekend voor de nieuwe regeercoalitie en we blijven achter wat we hebben getekend. Dus er hoeft geen enkele twijfel te zijn.” Met deze krachtige boodschap reageert assembleevoorzitter en secretaris van het ABOP-hoofdbestuur, Marinus Bee, op het groeiende wantrouwen in de samenleving over de politieke koers van de partij.
In gesprek met Suriname suriname ontkracht Bee de geruchten dat de ABOP alsnog in gesprek zou willen gaan met de VHP, ondanks de ondertekende intentieverklaring én het regeerakkoord met vijf andere partijen. “Er is geen sprake van verraad. Wij weten waarvoor we hebben gekozen en dat is het landsbelang. Laat de ABOP’er zich bekommeren over de ABOP. Anderen moeten daar niet voor invallen.”
Op 27 mei, twee dagen na de algemene verkiezingen, ondertekenden zes politieke partijen – NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20 – een gezamenlijke intentieverklaring om een nieuwe regering te vormen. Die intentie werd op 1 juni bekrachtigd met de ondertekening van een regeerakkoord, waarin zowel de beleidsinhoudelijke koers als de verdeling van sleutelposities werd vastgelegd.
De nieuwe coalitie beschikt voorlopig over 34 van de 51 zetels in De Nationale Assemblee (DNA), wat zorgt voor een stabiele meerderheid. De VHP, die in de afgelopen regeringsperiode samenwerkte met de ABOP, maakt geen deel uit van de nieuwe coalitie en lijkt zich op te maken voor een rol in de oppositie.
De nieuwe regeercoalitie in Suriname stevent af op een historisch moment: de mogelijke voordracht van NDP-leider Jennifer Simons als eerste vrouwelijke president van Suriname. Met de steun van zes coalitiepartijen is haar kandidatuur voor het hoogste politieke ambt in Suriname vrijwel zeker.
Volgens Bee is de keuze van de ABOP gebaseerd op verantwoordelijkheid en visie. “We kiezen voor stabiliteit, samenwerking en rust in het land. Het volk verdient duidelijkheid en vertrouwen in de toekomst.”
Bee roept de samenleving op om zich niet te laten meeslepen door speculaties en verdachtmakingen. “We gaan voor het land Suriname. Dat is altijd ons kompas geweest, en dat zal het blijven.”
- Een natte zondag in juni..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee keer in hoofd geraakt…..
- Rotary Quota organiseerde voor de derde keer Poku Prisiri p…..
- Stuart Robert Boerleider (49) Roterdam 27-5-2025..
- Trump waarschuwt Musk voor ‘zeer ernstige gevolgen’ als hij…..
- Glenn Antonio Elisio Tjon-A-Meeuw (67) Paramaribo 6-6-2025..
- Eunice, Vanessa, Priscilla Darthuizen (55) Paramaribo 4-6-…..
- NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op a…..
- Kromokarijo en Henery keren met pro card terug uit Guyana..
- VIDS start inzamelingsactie voor slachtoffers bootramp Maro…..
- Dominatie ABOP in Marowijne: ruime winst op alle niveaus..
- Finabank sluit eerste editie Small Business Academy feestel…..
- Onzekerheid over SLM-vlucht naar Miami..
- Nederlandse regering: “De hand van Nederland is en blijft u…..
- DE HAI KISI YU MOI COALITIE..
- SURINAM AIRWAYS PY9915 van ZATERDAG 07 JUNI EN PY9916 van Z…..
- Rumoerige zitting Wanica: NDP protesteert tegen RR-resultat…..
- Minister Amoksi viert verjaardag met pupillen Opa Doeli: “O…..
- Finabank sluit eerste Small Business Academy succesvol..
- Caribisch Gerechtshof neemt afscheid van president Saunders..
- Man bedreigt zus met de dood..