Voormalig minister en econoom Clifford Marica vreest dat het huidige overheidsbeleid om vlak voor de verkiezingen diverse projecten uit te voeren, zal leiden tot een verdere stijging van de wisselkoers. Hij verwacht dat de Amerikaanse dollar na de verkiezingen verder zal stijgen.
Volgens Marica houdt de regering zich niet meer aan de begrotingsdiscipline die ongeveer een jaar geleden nog redelijk werd nageleefd. Zodra na de verkiezingen duidelijk wordt hoe groot de discrepantie is tussen de begrotingsdoelstellingen en de daadwerkelijke uitgaven, kunnen de gevolgen voor de economie dramatisch zijn.
Als voorbeeld noemt hij de uitkering van SRD 800 aan studenten en de uitvoering van talrijke infrastructurele projecten, waarvan niet transparant is waar het benodigde geld vandaan komt. In een gesprek met LIM FM zegt Marica benieuwd te zijn naar het optreden van de Centrale Bank van Suriname, die volgens hem wel instrumenten tot haar beschikking heeft om de stijging van de wisselkoers tegen te gaan.
De politicus, die kandidaat is namens de NPS, roept burgers op goed na te gaan wie er keer op keer verantwoordelijk zijn voor het ondermijnen van de economie, en deze personen niet te steunen bij de verkiezingen. Ook adviseert hij de bevolking om alleen noodzakelijke aankopen te doen, gezien de al moeilijke economische situatie waarin velen verkeren.
Volgens Marica zorgt het huidige regeringsbeleid voor een toename van het geld in omloop. Dit, in combinatie met speculatie en de toenemende vraag naar valuta, jaagt de koers verder omhoog. Het gevolg hiervan is een hernieuwde opwaartse druk op de inflatie, wat volgens hem een desastreus effect zal hebben op de prijzen in de winkels.
- Leiding militair hospitaal ontheven; zal weer ingezet worde…..
- Santokhi vermoedt ‘kwaadaardigheid’ bij dubbele kandide…..
- OM ziet vooralsnog geen aanleiding tot onderzoek naar proje…..
- China slaat terug: Vanaf 10 april 34% importheffing op alle…..
- TEEP Suriname en Staatsolie bezoeken GranMorgu FPSO in Shan…..
- Staatsgebouwen en terreinen kunnen verkocht worden..
- ‘Legvcy’ maakt comeback met ‘My Empress’..
- IICA blikt terug op succesvolle agrarische projecten tijden…..
- BLTO vraagt opnieuw spoedige uitbetaling lonen..
- Stichting Prasoro houdt morgen persconferentie over financi…..
- Wereld Nieuws Headlines..
- SIS deelt pijnpunten met president..
- Staat loopt maandelijks USD 25 miljoen mis door goudsmokkel..
- Lyzecks eerste volleybalfinalist in mannen eerste klasse..
- Verkiezingen 2025: stem bewust of betaal de prijs..
- Cold Case Unit onderzoekt gevonden skelet in Para..
- Beroving op Somaiweg; drie daders op de vlucht..
- HSB Nickerie: Verzuimen bij 8 van de 11 geregistreerde poli…..
- Trumps nieuwe tarieven zorgen voor daling op Amerikaanse be…..
- Survos en SVV 1 in U17-meisjes volleybalfinale..
- Michel Elskamp volgt Kensmil op als woordvoerder KPS na pol…..