Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO – De Arend is zondag de finale in de vrouwenhoofdklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie (SBA) gestart met een 74-66 overwinning op vijfvoudig titelverdediger Yellow Birds. De zege was mede te danken aan Mirelva Marica (zeventien punten) en captain Amare Noughiënt (zestien), die samen 33 punten maakten voor de ploeg uit Frimangron.
Coach Mitchell Zeefuik was enerzijds ingenomen met de uitkomst, maar anderzijds niet met de vertoning van zijn speelsters. Dat had vooral te maken met het feit dat zijn ploeg het spel vooral in het tweede en derde kwart domineerde, maar in de laatste tien minuten op een gegeven moment terugviel.
“Nonchalance aan onze zijde gaf Yellow Birds hoop. Ze maakten er gebruik van en dat zorgde ervoor dat de partij interessant werd”, liet Zeefuik tegenover de Ware Tijd optekenen.
Spanning
Yellow Birds won in feite alleen het eerste kwart met 17-13, terwijl De Arend na een 22-15 run met een 35-32 voorsprong de rust inging. De laatste tien minuten werden zelfs ingegaan met een 58-44 stand, na een buzzer-beating three-pointer van routinier Cindy-Jane Joval-Vianen.
Vooral Cheniqua Pengel – die Yellow Birds leidde met een game-high van 34 punten – nam haar ploeg in het slotkwart op sleeptouw met snelle aanvallen en een driepunter.
Met nog 3:07 op de klok bracht Onna Fang de spanning volledig terug via een afstandsschot: 66-63 voor De Arend. Kort daarna maakte Noughiënt, uit een give-and-go-actie met Marica, een eind aan alle illusies van de Gele Vogels. Opeenvolgende scores van Anita Tolud en Chelsea Slagveer hielpen De Arend opnieuw grip op het spel te krijgen.
Pengel maakte de laatste punten voor Yellow Birds uit twee vrije worpen, terwijl center Morena Leter de overwinning voor De Arend bezegelde met een succesvol schot vóór het laatste fluitsignaal: 74-66. Zeefuik gelooft dat de vroege achterstand te maken had “met zenuwen”. “We kwamen in de twee daaropvolgende kwarten goed terug, maar mijn speelsters dachten dat we er al waren. Ze wilden niet meer lopen, en Yellow Birds kwam goed terug.”
Hij focust zich nu al op game 2: “We gaan die met dezelfde strategie als vandaag tegemoet”, aldus de De Arend-coach, die daar verder niet op in wilde gaan.
Verval
“We vervielen gewoon terug in het oude”, verzuchtte Wilfred Gallant van Yellow Birds. “We maakten te veel unforced errors en hadden een betere derde quarter verwacht, maar dat bleek niet het geval.” Hij was van mening dat als zaken in het derde kwart niet worden opgepakt, “het in de vierde een stuk moeilijker wordt”.
Toch slaagde zijn team erin om een achterstand van minimaal vijftien punten (45-60) terug te brengen naar drie (63-66). “Jammer, maar een aantal speelsters hebben vanavond weinig intelligent spel laten zien en veel kansen gemist – vooral vrije worpen.” Gallant hoopt deze week met zijn ploeg te kunnen werken aan de zwakke punten uit game 1.
“We gaan ons in de tweede ontmoeting vooral richten op het zomaar weggeven van ballen, want dat kier unu echt tide,” aldus Gallant, die met aanvoerster Chayenne Naarden, Fang, Damaris Klas, Martinëna Monkau en Pengel in de basis begon. Bij De Arend bestond de startende vijf uit Noughiënt, Slagveer, Marica, Leter en Joval-Vianen.
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..
- SEOGS centraal platform voor dialoog, visie en transformati…..
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..