De 31-jarige Jesse R. heeft bekend dat hij op 16 april in Hellevoetsluis zijn moeder heeft onthoofd met een bijl. Het hoofd van de vrouw was samen met de bijl gevonden in een tas in de auto waarin de verdachte was aangehouden.
Maandag diende een eerste inleidende rechtszaak in de rechtbank van Dordrecht. Volgens de Officier van Justitie had de verdachte vermoedelijk een psychose toen hij zijn 63-jarige moeder ombracht.
R. moet nog worden onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Het lichaam van de vrouw werd op 16 april door een vriend aangetroffen in haar woning. Die had de zoon zien wegvluchten, waarop R. als verdachte in beeld kwam. Hij werd niet veel later op de snelweg A4 ter hoogte van Schiedam aangehouden in de auto van zijn moeder.
Volgens advocaat Job Knoester was zijn cliënt al langer in beeld in de geestelijke gezondheidszorg. De advocaat zegt dat het langzaamaan tot R. begint door te dringen wat hij heeft gedaan. “Dat vindt hij vreselijk”, zegt Knoester.
De verdachte schreef ruim een jaar geleden op zijn LinkedIn-pagina manisch depressief te zijn.
De volgende zitting in deze zaak is op 21 oktober. Het zal ook dan om een inleidende zitting gaan. De verwachting is dat R. door de lange wachtlijst pas in november in het Pieter Baan Centrum kan worden onderzocht. De man blijft voorlopig vastzitten. (Bron foto: MediaTV / LinkedIn)
- Top Boy-acteur Micheal Ward aangeklaagd voor verkrachting e…..
- Tweede Restaurant Week Suriname: Deelnemers pakken uit met …..
- Santokhi nog steeds als president aangeduid in Facebook-URL..
- Carlo: “Veel gezinnen hebben moeite de vaste lasten te beta…..
- Mogelijke braindrain van gekwalificeerd technisch personeel…..
- “Verdwenen” landbouw graafmachine na aangifte door LVV teru…..
- President Geerlings-Simons: “Nieuwe minister OW binnenkort …..
- Afschuw over uitspraken Van Dijk-Silos, Korpschef KPS verwe…..
- VSB moedigt deelname aan Guyane Excellence 2025 aan.
- Opmerkelijk – Marcela (47) geeft zo’n $100.000 uit om op Ba…..
- Een goede start, of toch nog steeds wensdenken! ..
- Palestijnse staat voorwaarde..
- Jeugdige voetbaldroom botst door gebrek aan sportfaciliteit…..
- Weetje van de dag – 26 juli 1847: Republiek Liberia onafhan…..
- Verwarde Braziliaanse vrouw verft haar kat met roze meubelv…..
- VN hekelt Guatemala vanwege ‘onmenselijke’ uitzettingen van…..
- Priester in Polen vermoordt dakloze man met bijl en door he…..
- Strafzaak tegen Daniëlle Veira begint 1 augustus..
- Romano Meriba: “We moeten samen zorgen voor veilige opvang …..
- Mouni Roy zingt met Chiranjeevi in speciale ‘Vishwambhara’-…..
- Buurtbewoners verzetten zich tegen goudverwerkingsbedrijf i….