PARAMARIBO — De artsen Stephen Vreden (voorzitter Malaria Elimination Taskforce), Marthelise Eersel (waarnemend coördinator Malariaprogramma/voormalig voorzitter Malaria Elimination Taskforce), Edward van Eer, Malti Adhin, Dayanand Panchoe en Gustavo Bretas (voor zijn deskundigheid en ondersteuning namens de Paho), Hélène Hiwat-van Laar (voormalig coördinator Malariaprogramma) en Hedley Cairo (voor zijn bijzondere rol binnen het Malariaprogramma) zijn dinsdag in aanmerking gekomen voor een staatsdecoratie. Deze is hen toegekend nadat Suriname op 30 juni door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) officieel malaria-vrij werd verklaard.
Behalve de acht individuen werden de Medische Zending Primary Health Care Suriname en de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (Paho) als instelling onderscheiden. Ze werden vertegenwoordigd door respectievelijk directeur Herman Jintie en arts Yafflo Ouattara.
“De groep die Suriname malaria-vrij heeft gemaakt, verdient nationale en internationale erkenning”President Santokhi
Eersel benadrukte dat het traject naar het malaria-vrij verklaren van Suriname succesvol is afgesloten dankzij gezamenlijke inspanningen en toewijding. “Onze erkenning door de WHO als malaria-vrij land is een historisch moment en een bekroning op het werk van velen”, maakte ze duidelijk.
In de Congreshal sprak president Chandrikapersad Santokhi zijn grote waardering uit voor de uitzonderlijke inzet van de taskforce en ondersteunende organisaties in de strijd tegen malaria. “De groep die Suriname malaria-vrij heeft gemaakt, verdient nationale en internationale erkenning”, verdedigde het staatshoofd het toekennen van de decoraties. “Met deze decoraties onderstreept Suriname zijn waardering voor de enorme bijdrage die is geleverd aan de volksgezondheid en het behalen van de status van malaria-vrij land”, voegt het ministerie van Volksgezondheid toe in een persbericht.
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..
- Toerismebranding..
- Toekomst landbouw ligt bij jongeren en vrouwen..
- Grootse viering 180 jaar vestiging Nederlandse boeren in Su…..
- Leerlinge (13) steekt medescholiere..
- ECD vernietigd en verwijderd vervallen producten in superma…..
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun …..
- Surinaamse producer werkt mee aan debuutalbum Jamaicaanse z…..
- Costa Ricaanse media: ‘Suriname zet ons voor schut’ na thri…..
- ECD haalt vervallen producten uit de schappen bij supermark…..
- Reactie Kabinet van de President op berichten over vermeend…..
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapen…..
- Jongeren en vrouwen moeten landbouwsector in Suriname overn…..
- Digitaal dashboard verkiezingen was nuttig en betrouwbaar..
- Politicoloog Zeggen: “Coalitie rust niet op ideologische ov…..
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..