PARAMARIBO — De artsen Stephen Vreden (voorzitter Malaria Elimination Taskforce), Marthelise Eersel (waarnemend coördinator Malariaprogramma/voormalig voorzitter Malaria Elimination Taskforce), Edward van Eer, Malti Adhin, Dayanand Panchoe en Gustavo Bretas (voor zijn deskundigheid en ondersteuning namens de Paho), Hélène Hiwat-van Laar (voormalig coördinator Malariaprogramma) en Hedley Cairo (voor zijn bijzondere rol binnen het Malariaprogramma) zijn dinsdag in aanmerking gekomen voor een staatsdecoratie. Deze is hen toegekend nadat Suriname op 30 juni door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) officieel malaria-vrij werd verklaard.
Behalve de acht individuen werden de Medische Zending Primary Health Care Suriname en de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (Paho) als instelling onderscheiden. Ze werden vertegenwoordigd door respectievelijk directeur Herman Jintie en arts Yafflo Ouattara.
“De groep die Suriname malaria-vrij heeft gemaakt, verdient nationale en internationale erkenning”President Santokhi
Eersel benadrukte dat het traject naar het malaria-vrij verklaren van Suriname succesvol is afgesloten dankzij gezamenlijke inspanningen en toewijding. “Onze erkenning door de WHO als malaria-vrij land is een historisch moment en een bekroning op het werk van velen”, maakte ze duidelijk.
In de Congreshal sprak president Chandrikapersad Santokhi zijn grote waardering uit voor de uitzonderlijke inzet van de taskforce en ondersteunende organisaties in de strijd tegen malaria. “De groep die Suriname malaria-vrij heeft gemaakt, verdient nationale en internationale erkenning”, verdedigde het staatshoofd het toekennen van de decoraties. “Met deze decoraties onderstreept Suriname zijn waardering voor de enorme bijdrage die is geleverd aan de volksgezondheid en het behalen van de status van malaria-vrij land”, voegt het ministerie van Volksgezondheid toe in een persbericht.
- Adhin gekozen tot parlementsvoorzitter met ruime meerderhei…..
- Ronnie Brunswijk officieel vicevoorzitter DNA..
- Ashwin Adhin gekozen tot parlementsvoorzitter..
- Brunswijk nu assembleelid; geen vp meer..
- DOE-voorzitter Alfaisie: “Alle DNA-leden moeten met nieuwe …..
- Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident m…..
- Adhin en Sharman voorgedragen als kandidaat-voorzitters par…..
- Gajadien: geen bezwaar tegen toelating Brunswijk in DNA, in…..
- Verkiezing DNA-voorzitter: Adhin vs Sharman..
- Gruwelijke vondst aan rivieroever: lijk aangetroffen..
- Brunswijk: ‘Ik blijf vicepresident al heb ik eed afgelegd…..
- DNA brengt eerbetoon aan Etnel, Belfort en Wijdenbosch..
- CONSTANTE DRUK HEEFT GEVOLGEN..
- TE VEEL NATIONALE VRIJE DAGEN..
- Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen..
- Verwonderd..
- Wi Sranan Dren komt met theaterevenement voor inclusiviteit..
- Brunswijk: “Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen”…..
- Simons beëdigd als assembleelid: op weg naar presidentscha…..
- Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit..
- Brunswijk: ABOP moet één van de cruciale posities krijgen..