PARAMARIBO — De artsen Stephen Vreden (voorzitter Malaria Elimination Taskforce), Marthelise Eersel (waarnemend coördinator Malariaprogramma/voormalig voorzitter Malaria Elimination Taskforce), Edward van Eer, Malti Adhin, Dayanand Panchoe en Gustavo Bretas (voor zijn deskundigheid en ondersteuning namens de Paho), Hélène Hiwat-van Laar (voormalig coördinator Malariaprogramma) en Hedley Cairo (voor zijn bijzondere rol binnen het Malariaprogramma) zijn dinsdag in aanmerking gekomen voor een staatsdecoratie. Deze is hen toegekend nadat Suriname op 30 juni door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) officieel malaria-vrij werd verklaard.
Behalve de acht individuen werden de Medische Zending Primary Health Care Suriname en de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (Paho) als instelling onderscheiden. Ze werden vertegenwoordigd door respectievelijk directeur Herman Jintie en arts Yafflo Ouattara.
“De groep die Suriname malaria-vrij heeft gemaakt, verdient nationale en internationale erkenning”President Santokhi
Eersel benadrukte dat het traject naar het malaria-vrij verklaren van Suriname succesvol is afgesloten dankzij gezamenlijke inspanningen en toewijding. “Onze erkenning door de WHO als malaria-vrij land is een historisch moment en een bekroning op het werk van velen”, maakte ze duidelijk.
In de Congreshal sprak president Chandrikapersad Santokhi zijn grote waardering uit voor de uitzonderlijke inzet van de taskforce en ondersteunende organisaties in de strijd tegen malaria. “De groep die Suriname malaria-vrij heeft gemaakt, verdient nationale en internationale erkenning”, verdedigde het staatshoofd het toekennen van de decoraties. “Met deze decoraties onderstreept Suriname zijn waardering voor de enorme bijdrage die is geleverd aan de volksgezondheid en het behalen van de status van malaria-vrij land”, voegt het ministerie van Volksgezondheid toe in een persbericht.
- Waka Tjopu: Echoes of a Movement opent bij Readytex Art Gal…..
- 597Netwerken: Fu rust en vrede…..
- Maranathakoor Manspasieconcert 2025..
- Jongeren leiden Tak Tangi 2025: NAKS roept op tot bewustwor…..
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunpark…..
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA…..
- Surinaamse minister van Volksgezondheid levert bijdrage aan…..
- Gekozen parlementariërs zijn beëdigd..
- SEOB waarschuwt voor verzwakking SRD en stijgende staatssch…..
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar ni…..
- Brunswijk roept ABOP-structuren bijeen voor spoedberaad in …..
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag..
- Commissariaat Nickerie houdt Bigisma Dey..
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-pr…..
- Amerikaan die in Idaho vier studenten vermoordde, ontloopt …..
- Jimmy Fernand (484) Denhaag 26-6-2025..
- Cornellie Odette Mijnals (72) Rotterdam 8-3-2025..
- 647 honden en katten gesteriliseerd in vier dagen tijd..
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting..
- Column: Formateur: ja of nee?..
- Brunswijk spreekt met Rusland; partijstructuren opgeroepen …..