door Steven Seedo
PARAMARIBO — De Holi Phagwa-manifestatie, met als hoogtepunt het Makhan Chor-festival, wordt vrijdag (vandaag) na een afwezigheid van vier jaar weer georganiseerd. Dit vertelt organisator Dinesh Malhoe van Ra NI Entertainment aan de Ware Tijd. “Je had eerst de Covid-19-pandemie en daarna renovatiewerkzaamheden in de Palmentuin”, verklaart hij de afwezigheid van het multiculturele familie evenement.
De Makhan Chor-wedstrijden, die in 2013 voor het eerst werd gehouden, is uitgegroeid tot een waar ‘volksspel’ met deelnemers uit verschillende districten. Commewijne, winnaar in 2019 en 2020, is vrijdag ook van de partij. Enkele andere deelnemers zijn de inheemsen van Grankreek en Maho, terwijl The Chinese Cultural & Art Center, winnaar in 2018, ook een nieuwe gooi naar de titel zal doen.
“Het is gelukt om het Makhan Chor-spel te laten beleven als een nationaal volksspel”
In totaal zullen zes jongeren- en drie jeugdgroepen zich gooien in de strijd. Bij de jeugd gaat het om deelnemers tussen tien en vijftien jaar oud. De winnaar gaat naar huis met de Sitarie Malhoe-wisseltrofee en SRD 7.500.
Malhoe blikt tevreden terug op de voorgaande acht edities en zegt trots te zijn dat het hem is gelukt om dit spel te laten beleven als een nationaal volksspel in Suriname. De poorten van de Palmentuin zijn vanaf twaalf uur ‘s middags open. Vier uren later start het Makhan Chor-spel.
(lees verder onder de )
The Chinese Cultural & Art Center Makhan Chor-groep streek in 2018 met de eer. [: Rani Entertainmenrt]
Entertainment
Ra Ni Entertainment heeft voor de muzikale omlijsting zowel lokale als buitenlandse groepen opgebracht. Uit Nederland zijn van de partij SR Music onder leiding van Soerin Ramkhelawan en Express met Mr. Black, Muka en Lady Sanjana. Ook formaties als 2 Nasty en Sasra zullen optreden.
Naks Kwanzaa gaat, onder supervisie van Ilhaam Ahmadali, een speciaal Holi Phagwa-lied ten gehore brengen, Phagwa, een Hindoefeesr, is uitgegroeid tot één van de meest populaire nationale feestdagen in Suriname en wordt door haast alle bevolkingsgroepen gevierd.
De muziekgroep Express met onder anderen Mr. Black, Muka en Lady Sanjana zorgt vrijdag voor de muzikale omlijsting. [: Ra Ni Entertainment]
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..
- Minister Raghoebarsing: “Ik ga voor niemand de gevangenis i…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van provocatie na maritiem inc…..
- OAS uit scherpe kritiek op acties Venezolaanse marine in Gu…..
- Verdediging persisteert: Algehele vrijspraak voor Hoefdraad..
- ‘Dankzij ABOP hebben grote delen van Suriname stroom, water…..
- Leerlingen Sarasvatischool maken kennis met diverse beroepe…..
- Media getraind in ethische berichtgeving mentale gezondheid..
- Surinaamse verwent smaakpapillen in Belgische Turnhout..
- Uitslagen voetbalwedstrijden – 3 maart 2025..
- Ben-Gvir roept Israël op om voedselopslagfaciliteiten in Ga…..
- Jennifer Vreedzaam: de strijd van inheemsen is niet van nu..
- CARICOM veroordeelt Venezolaanse maritieme schending en ste…..
- Registratie politieke partijen..
- Ramdin verbaasd over brief NDP naar CARICOM over Tigri..
- Robinhood en Transvaal vergeten te scoren..
- Houtverwerkingssector krijgt boost met EU-ondersteunde same…..
- Terugslag gezondheid paus: opnieuw acute ademhalingsproblem…..
- Noors bedrijf: Suriname behoort tot de top oliefrontlanden..
- Korpschef Isaacs bezorgd over commerciële sekswerkers in wo…..