President Nicolás Maduro heeft zaterdag verklaard dat geplande vluchten om Venezolaanse migranten vanuit de Verenigde Staten terug te brengen, zijn verstoord. Hij wijt dit aan een “onverklaarbare, enorme commotie” die ontstond nadat de regering-Trump de licentie van Chevron introk om in Venezuela te opereren.
Tijdens zijn toespraak gaf Maduro aan dat, als het aan hem lag, Chevron in Venezuela zou blijven. Hij verwees naar de beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump vorige week om een belangrijke licentie van het bedrijf in te trekken, met als reden het gebrek aan vooruitgang op het gebied van democratische hervormingen en de repatriëring van migranten.
Maduro noemde het bedrijf echter niet expliciet in verband met de verstoorde migratievluchten. Wel stelde hij dat het contact tussen beide landen en het vliegverkeer was verstoord.
De Venezolaanse president en zijn regering hebben zich altijd verzet tegen de sancties van de VS en andere landen, die zij beschouwen als illegitieme maatregelen en een vorm van “economische oorlog” om Venezuela te verzwakken.
Ondanks de sancties roemen Maduro en zijn bondgenoten de veerkracht van het land, hoewel zij in het verleden economische tegenslagen en tekorten vaak hebben toegeschreven aan deze maatregelen.
- Nieuwe museumzaal geopend op Plantage Frederiksdorp..
- Diletta Doretti bekleedt nieuwe functie bij de Wereldbankgr…..
- Jongeren geïnformeerd over deelname aan IASP-programma..
- Politieke winst belangrijker dan sociale cohesie?..
- Dader moord op vrouw maakt einde aan zijn leven..
- Nickerie ontvangt schoolmeubilair en medische (hulp)goedere…..
- Leven Frits van Troon op witte doek..
- KTPI hoopt comeback te maken met nieuwe voorzitter..
- President ontkent: verhoging sociale uitkeringen is geen ve…..
- Ministerraad moet nog beslissen over aankoop nieuw pand voo…..
- Agrarische sector Suriname nog steeds niet voorbereid op ge…..
- Hooggerechtshof: Trump mag betalingen hulporganisaties niet…..
- Jonge vrouw om het leven gebracht door partner..
- Autobrand aan de Kasyustraat in Nickerie..
- Gratis medisch advies tijdens Heart for Women-initiatief..
- Inter Milan en Oranje-rechtsback Dumfries feliciteren SML m…..
- President Santokhi leest voor aan leerlingen van O.S. Midde…..
- SVS viert 74 jaar en zet in op vernieuwing, partnerschappen…..
- Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt, zegt p…..
- Leidraad voor LGBTQ+ inclusieve gezondheidszorg..
- Lectorenteam PTC deelt voortgang en plannen met president S…..