TotalEnergies start midden mei 2025 met het boren van de exploratieput Macaw-1 in Blok 64 in het Surinaams zeegebied. Dit is de eerste van vijf offshore-exploratieputten die dit jaar geboord zullen worden. Succes van het exploratieboorprogramma kan potentieel op termijn tot nieuwe oliegebieden leiden in het Suriname-Guyanabekken.
Nooit eerder werden in een jaar tijd zoveel exploratieputten in het offshore-gebied van Suriname geboord door internationale olie-en gasbedrijven. Drie van de vijf putten, waaronder de Macaw-1, zijn geprojecteerd buiten de gebieden die als de “golden lane” wordt aangemerkt. De “golden lane” is een gebied met gelijke ondergrondse kenmerken waar bepaalde geologische omstandigheden gunstig zijn voor het ontstaan, de migratie en de accumulatie van olie en gas.
De Nationale Milieu Autoriteit (NMA) heeft eind april TotalEnergies (TE) vergunning verleend voor het boren van de Macaw-1. TE heeft het internationaal bedrijf Stena Drilling aangetrokken die een boorschip naar Suriname reist op 15 mei om op 19 mei met het boren te beginnen.
Blok 64 ligt in het centraal noordelijk deel van de Surinaamse territoriale wateren, ongeveer 280 kilometer uit de kust in waterdieptes tussen 1000 en 3000 meter. TotalEnergies heeft met een participatiebelang van veertig procent de leiding in de samenwerking. PETRONAS en QatarEnergy hebben elk een belang van dertig procent.
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..
- Voorbeeldstembiljetten aangepast op verzoek van politieke p…..
- Drugsverbranding door Narcoticabrigade te Kraka..
- Eerste stap naar duurzame energie in Boven-Suriname gezet m…..
- VHP DNA-kandidate Josta Lewis pleit voor voortzetting ontwi…..
- Recherche Midden onderzoekt gewapende diefstal Martin Luthe…..
- Korpschef ontvangt SCUA-delegatie voor overleg over veiligh…..
- Ketura Margaret: ‘De support van mijn familie is amazing…..
- E-Government werkt aan servicedesk voor burgers met digital…..
- India beveelt Pakistaanse burgers te vertrekken..
- LVV en Quality Animal Food presenteren plan voor pluimveese…..
- 39-jarige man opgesloten wegens mishandeling partner en ver…..