TotalEnergies start midden mei 2025 met het boren van de exploratieput Macaw-1 in Blok 64 in het Surinaams zeegebied. Dit is de eerste van vijf offshore-exploratieputten die dit jaar geboord zullen worden. Succes van het exploratieboorprogramma kan potentieel op termijn tot nieuwe oliegebieden leiden in het Suriname-Guyanabekken.
Nooit eerder werden in een jaar tijd zoveel exploratieputten in het offshore-gebied van Suriname geboord door internationale olie-en gasbedrijven. Drie van de vijf putten, waaronder de Macaw-1, zijn geprojecteerd buiten de gebieden die als de “golden lane” wordt aangemerkt. De “golden lane” is een gebied met gelijke ondergrondse kenmerken waar bepaalde geologische omstandigheden gunstig zijn voor het ontstaan, de migratie en de accumulatie van olie en gas.
De Nationale Milieu Autoriteit (NMA) heeft eind april TotalEnergies (TE) vergunning verleend voor het boren van de Macaw-1. TE heeft het internationaal bedrijf Stena Drilling aangetrokken die een boorschip naar Suriname reist op 15 mei om op 19 mei met het boren te beginnen.
Blok 64 ligt in het centraal noordelijk deel van de Surinaamse territoriale wateren, ongeveer 280 kilometer uit de kust in waterdieptes tussen 1000 en 3000 meter. TotalEnergies heeft met een participatiebelang van veertig procent de leiding in de samenwerking. PETRONAS en QatarEnergy hebben elk een belang van dertig procent.
- Karg: ‘Overhaaste invoering nieuw Burgerlijk Wetboek brengt…..
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal..
- Minister MacAndrew: Moderne Arbo-wet essentieel voor veilig…..
- OPTSU: “Overheid en verwerkers buiten volk en rijstboeren u…..
- DNA-kandidaat Nibte bezorgd na nieuwe inbraakpoging bij ver…..
- Mijn gezondheid is geen bevel..
- Bondru zegt: Stemmen op integere leiders en steunt voor Mat…..
- Waardering..
- ‘Positie vrouwen in Surinaamse sport nog steeds niet wat he…..
- Extra bewaking bij commissariaten na pogingen tot inbraak..
- Eerste verkiezingsbeurs erg gemoedelijk verlopen..
- Kick-off jaarlijkse traditie ‘Huldiging Doorzetters’, met e…..
- Verklaring van A20, PRO en DOE..
- Wandelloop voor verbetering van leefbaarheid in woonwijk La…..
- Autobestuurder rijdt tegen trekker op en overlijdt in zieke…..
- Gemoederen verhit tijdens verkiezingsdebat Surinaamse polit…..
- Soerijatie Jatin gehuwd Zuidveen..
- Noodoplossing bedacht voor wateroverlast Van ‘t Hogerhuysst…..
- Latour in transitie; project Belgische studenten in uitvoer..
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing teg…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..