Vertrekkende minister pleit voor goed bevolkingsbeleid en inburgering, om zo spanningen te voorkomen
“De toestroom van buitenlandse arbeidskrachten, is onvermijdelijk. Suriname moet zich daarop voorbereiden met beleid, dat zowel bescherming biedt aan Surinamers, maar ook ruimte schept voor buitenlandse vakmensen”, zegt Steven Mac Andrew, minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken, in een openhartig gesprek waarin hij ook bevestigt, niet te gaan voor een tweede termijn.
Volgens Mac Andrew zullen in de komende jaren steeds meer buitenlanders naar Suriname komen, deels door de ontwikkelingen in de olie- en gassector, maar ook vanwege interesse in andere sectoren en de mogelijke economische spin-off.
“Dat betekent, dat sectoren sneller zullen groeien dan de beschikbare lokale arbeidskrachten aan kunnen”, aldus de bewindsman.
Hij onderstreept dat het werkvergunningenbeleid gericht blijft op bescherming van de Surinaamse werknemer. Toch erkent hij, dat er mogelijk niet voldoende gekwalificeerde krachten beschikbaar zullen zijn in Suriname, mede door de veranderende werkaspiraties van jongeren. “Zij moeten beseffen, dat kennis en vaardigheden vereist zijn op de arbeidsmarkt. Er is werk, maar je moet er klaar voor zijn.”
De minister waarschuwt dat zonder beleid, de groeiende instroom tot maatschappelijke spanningen kan leiden. “De regering zal actief werk moeten maken van inburgering van buitenlanders. Dat voorkomt vijandigheid en draagt bij aan integratie. Er is dringend behoefte aan een gericht bevolkingsbeleid.”
Mac Andrew legt een gevoelige strategisch belangrijke kwestie op tafel, nu Suriname zich richting 2028 opmaakt voor een nieuwe economische en sociale fase.
The post Mac Andrew: ‘Suriname moet zich voorbereiden op instroom buitenlandse arbeiders’ ..
- Samen strijden en verder bouwen aan een rechtvaardig Surina…..
- NDP op Dag van de Arbeid: strijd en hoop voor een betere to…..
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied..
- Verwerking stembiljetten officieel gestart..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 mei 1996..
- Dodelijk Jachtincident in Casipora-gebied..
- Medische Zending vraagt volle ondersteuning bij realiseren …..
- Inhoudelijke kijk op de peiling in plaats van daarover te f…..
- Nieuwe voorzitter en bestuursleden benoemd bij FVO..
- ‘Persrechter misleidt de samenleving – Rechtbank heeft VLS …..
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit..
- Verdachte milieuverontreiniging opgepakt na tip..
- Cambiohouders en slimstemmers bemoeilijkten beleid regering…..
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbei…..
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo..
- Resocialisatie gedetineerden..
- 45 burgers onderscheiden voor uitzonderlijke maatschappelij…..
- Back-upgenerator aangekomen in Moengo..
- Personeel ARGOS en SURMAC versterken vakkennis via SAO-trai…..
- “Regering met NDP-signatuur treft steeds achterstand in inv…..
- Santokhi laat zich niet chanteren door Somohardjo..