Om interdepartementaal beleid te ontwikkelen ter bestrijding van kinderarbeid, met de nadruk op het uitbannen van de ernstigste vormen daarvan, heeft minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) gisteren twee nieuwe commissies geïnstalleerd. In de ochtend vond de officiële installatie plaats van de Nationale Commissie Uitbanning Kinderarbeid (NCUK), gevolgd door de interne Commissie Geweld en Seksueel Molest in de middag.
ADVERTENTIE
De NCUK wordt geleid door Wihtley Lodik van het Bureau Arbeidswetgeving en moet beleidsvoorstellen formuleren in samenwerking met verschillende ministeries. Volgens minister Mac Andrew komt kinderarbeid in Suriname nog steeds voor, ook in vormen die de fysieke en mentale ontwikkeling van kinderen ernstig schaden.
“Het is belangrijk onderscheid te maken tussen lichte arbeid binnen het gezin en uitbuiting van kinderen. Suriname heeft zich internationaal verplicht tot actie,” aldus de bewindsman. De installatie van de interne Commissie Geweld en Seksueel Molest binnen het ministerie van AW en J is een directe stap richting het creëren van een veiligere werkcultuur.
Voorzitter Meena Kandhai-Ramai krijgt de taak om beleid te ontwikkelen en een laagdrempelig meldingssysteem op te zetten. Hoewel de wet uit 2022 over seksuele intimidatie en geweld formeel alleen van toepassing is op de private sector, heeft de regering toegezegd deze ook binnen de ambtenarij toe te passen.
Mac Andrew benadrukte dat zijn ministerie hierin het voortouw moet nemen: “Een veilige werkomgeving begint bij onszelf. We moeten het goede voorbeeld geven.” Beide commissies zijn volgens de minister cruciaal om structureel misstanden in zowel de samenleving als binnen het overheidsapparaat aan te pakken.
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werk…..
- India voert luchtaanvallen uit op Pakistan: spanning tussen…..
- Verdachte in milieuverontreinigingszaak stuwmeer vrijgelate…..
- Santokhi ziet koloniale wortels in racisme, ongelijkheid en…..
- Opleiding Wiskunde AdeKUS viert 10-jarig bestaan en streeft…..
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en he…..
- Column: Discutabele discussie..
- Wang blij dat steeds meer Surinamers van Chinese afkomst in…..
- Mathoera versus Santokhi: titanenstrijd of toneelspel?..
- Brunswijk: “Zonder moeite behaalt ABOP al 4 zetels”..
- Rusland: ‘Als blijkt dat er issues zijn, zal er opgetreden …..
- Amafo betuigt steun aan Nationaal Leger met ‘Camouflagemars…..
- ABOP kiest voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers..
- Familieruzie escaleert: jongere broer mishandelt en berooft…..
- Hoe ziet het nieuwe erfrecht eruit?..
- Zeggen: Misiekaba en van Dijk Silos doen uitlatingen zonder…..
- Infosessie voor leden hoofdstembureaus..
- Maya Parbhoe: ‘Dit is karaktermoord, geen journalistiek…..
- Wat beoogt BIBIS met Nationaal Migratiebeleidsplan?..
- SURGE-programma succesvol afgesloten: 41 bedrijven ondertek…..