De overeenkomst met bauxietgigant Chinalco is niet gewenst. Vooral niet onder de huidige omstandigheden en in de huidige vorm. Dat hebben 9 organisaties vandaag kenbaar gemaakt tijdens een persconferentie. Vertegenwoordigers van Inheemse- en tribale volken, maatschappelijke organisaties, het bedrijfsleven, de vakbeweging en juristen hebben allemaal uitgelegd waarom de regering meteen moet afzien van de overeenkomst met het Chinees bauxietbedrijf.
Vrijwel alle facetten van deze conceptovereenkomst zijn besproken. Er zijn volgens de negen organisaties geen voordelen voor de plaatselijke gemeenschap en voor Suriname in het algemeen. Er is geen bezwaar tegen ontwikkeling, maar tegen de wijze waarop en ten koste waarvan. De procedures om het volk te horen zijn niet gevolgd. Maar ook juridisch hapert er teveel aan de overeenkomst. Ondanks het parlement deze heeft teruggestuurd naar de regering, betekent het niet dat het gevaar is geweken.
De 9 organisaties zijn: Inheems Kollektief Suriname (Iksur), de Stichting Key Holders of Sustainable Environment (Khose), de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS), Climate Change Advisory Services (CCAS), Vakcentrale C-47, Burger Initiatief (BINI), Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA), de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) en de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB).
De boodschap van de persconferentie was duidelijk: Stop Chinalco.
- Panama: ‘Geen toevluchtsoord voor ontduiking van sanc…..
- Landvreugd moet perceel teruggeven..
- Vids beticht presidentiële commissie van ‘hoogst onbehoorli…..
- Column: Inclusiviteit in de sport..
- Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag algemeen directeur..
- Speciaal jubileumkalender rond 50 jaar Srefidensi..
- EBS verhoogde wel degelijk stroomtarieven..
- Brunswijk spreekt zich uit: minister Ramsaran is verantwoor…..
- ‘Grensbewaking Suriname blijft een uitdaging’..
- VSB organiseert discussieavond over goed bestuur en transpa…..
- Boeren wederom geconfronteerd met waterprobleem..
- Victorie wint derde wedstrijd achter elkaar..
- Franse delegatie voert overleg over IASP-projecten..
- ABOP’ers lopen door onderwatergelopen straten: ‘dit is geen…..
- Verdachte van diefstal uit een appartement oktober vorig ja…..
- Getuige ontkent dat er meerdere klachten waren over seksuel…..
- Politie Rijsdijk pakt twee verdachten van diefstal op..
- Minister Raghoebarsing: “Het blijft passen en meten”..
- Tweedaagse cursus corporate governance in Suriname..
- Ministerie van Volksgezondheid heeft Denguevirus onder cont…..
- STVS-medewerkers klagen bij vicepresident Brunswijk over on…..