De overeenkomst met bauxietgigant Chinalco is niet gewenst. Vooral niet onder de huidige omstandigheden en in de huidige vorm. Dat hebben 9 organisaties vandaag kenbaar gemaakt tijdens een persconferentie. Vertegenwoordigers van Inheemse- en tribale volken, maatschappelijke organisaties, het bedrijfsleven, de vakbeweging en juristen hebben allemaal uitgelegd waarom de regering meteen moet afzien van de overeenkomst met het Chinees bauxietbedrijf.
Vrijwel alle facetten van deze conceptovereenkomst zijn besproken. Er zijn volgens de negen organisaties geen voordelen voor de plaatselijke gemeenschap en voor Suriname in het algemeen. Er is geen bezwaar tegen ontwikkeling, maar tegen de wijze waarop en ten koste waarvan. De procedures om het volk te horen zijn niet gevolgd. Maar ook juridisch hapert er teveel aan de overeenkomst. Ondanks het parlement deze heeft teruggestuurd naar de regering, betekent het niet dat het gevaar is geweken.
De 9 organisaties zijn: Inheems Kollektief Suriname (Iksur), de Stichting Key Holders of Sustainable Environment (Khose), de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS), Climate Change Advisory Services (CCAS), Vakcentrale C-47, Burger Initiatief (BINI), Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA), de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) en de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB).
De boodschap van de persconferentie was duidelijk: Stop Chinalco.
- Kans op ochtendbuien..
- Streven om BBP van Suriname op te trekken naar USD 50.000 t…..
- Verdachte schietpartij ingerekend door RBT..
- Stephen Vincent Delchot (53) Amsterdam 10-2-2024..
- Eerste openlijk homoseksuele imam ter wereld vermoord in Zu…..
- Christiaan Albert Echteld (71) Paramaribo 15-2-2025..
- Rubio: Oekraïne en Europa bij ‘echte’ vredesbes…..
- Sharman: kandidatenlijst VHP zal weerspiegeling zijn van de…..
- Meteodienst: Kortdurende matige buien niet uitgesloten..
- Waarborgsom deelname verkiezing SRD 520.142..
- Essed: DNA zal historische fout maken bij aanname ‘galg-con…..
- PRO-voorzitter Sewcharan wil niet alleen foto van lijsttrek…..
- Defecte waterinstallatie laat Stoelmanseiland zonder drinkw…..
- Automobilist zonder rijbewijs veroorzaakt aanrijding..
- Dwarkasing: Staatsschuld in juli 2020 was US$ 3,9 miljard..
- Ambtenaar ontkent betrokkenheid bij diefstal gascilinders e…..
- Column: Borrelpraat no. 859..
- Zwarte vrouw centraal op Vrouwendag in Den Haag..
- 24-jarige jongeman na woordenwisseling in been geschoten; t…..
- ZE KAN FITTEN: 500-pond rapper Dank Demoss bewijst dat ze i…..
- Diplomaten kunnen visumvrij reizen tussen Suriname en Benel…..