De overeenkomst met bauxietgigant Chinalco is niet gewenst. Vooral niet onder de huidige omstandigheden en in de huidige vorm. Dat hebben 9 organisaties vandaag kenbaar gemaakt tijdens een persconferentie. Vertegenwoordigers van Inheemse- en tribale volken, maatschappelijke organisaties, het bedrijfsleven, de vakbeweging en juristen hebben allemaal uitgelegd waarom de regering meteen moet afzien van de overeenkomst met het Chinees bauxietbedrijf.
Vrijwel alle facetten van deze conceptovereenkomst zijn besproken. Er zijn volgens de negen organisaties geen voordelen voor de plaatselijke gemeenschap en voor Suriname in het algemeen. Er is geen bezwaar tegen ontwikkeling, maar tegen de wijze waarop en ten koste waarvan. De procedures om het volk te horen zijn niet gevolgd. Maar ook juridisch hapert er teveel aan de overeenkomst. Ondanks het parlement deze heeft teruggestuurd naar de regering, betekent het niet dat het gevaar is geweken.
De 9 organisaties zijn: Inheems Kollektief Suriname (Iksur), de Stichting Key Holders of Sustainable Environment (Khose), de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS), Climate Change Advisory Services (CCAS), Vakcentrale C-47, Burger Initiatief (BINI), Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA), de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) en de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB).
De boodschap van de persconferentie was duidelijk: Stop Chinalco.
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..
- VS-deportaties leggen mensensmokkel vanuit India via Surina…..
- Inkomsten SWM nog niet op het gewenste niveau..
- KPS voert Operatie Blitz uit..
- Suriname evalueert corruptiebestrijding tijdens UNCAC revie…..
- Illegale vissers aangehouden, vergunninghouders betalen fik…..
- Twee Guyanezen aangehouden na drugsinval Ladesmastraat..
- Sollicitaties voor Ordedienst verkiezingen 2025 begonnen..
- OPTSU wordt sterke optie voor Surinaamse kiezers..
- Guyanese vissers opereerden met vervallen vergunningen derd…..
- Kinderen Mytylschool volgen spoken word en dansworkshops..
- Verzoek invrijheidstelling Jongaman in strafzaak Bordo afge…..