De overeenkomst met bauxietgigant Chinalco is niet gewenst. Vooral niet onder de huidige omstandigheden en in de huidige vorm. Dat hebben 9 organisaties vandaag kenbaar gemaakt tijdens een persconferentie. Vertegenwoordigers van Inheemse- en tribale volken, maatschappelijke organisaties, het bedrijfsleven, de vakbeweging en juristen hebben allemaal uitgelegd waarom de regering meteen moet afzien van de overeenkomst met het Chinees bauxietbedrijf.
Vrijwel alle facetten van deze conceptovereenkomst zijn besproken. Er zijn volgens de negen organisaties geen voordelen voor de plaatselijke gemeenschap en voor Suriname in het algemeen. Er is geen bezwaar tegen ontwikkeling, maar tegen de wijze waarop en ten koste waarvan. De procedures om het volk te horen zijn niet gevolgd. Maar ook juridisch hapert er teveel aan de overeenkomst. Ondanks het parlement deze heeft teruggestuurd naar de regering, betekent het niet dat het gevaar is geweken.
De 9 organisaties zijn: Inheems Kollektief Suriname (Iksur), de Stichting Key Holders of Sustainable Environment (Khose), de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS), Climate Change Advisory Services (CCAS), Vakcentrale C-47, Burger Initiatief (BINI), Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA), de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) en de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB).
De boodschap van de persconferentie was duidelijk: Stop Chinalco.
- Illegale Guyanese vissers land uitgezet..
- Guyanese soldaten gewond in betwist gebied na aanval door g…..
- Brunswijk gehoord door OM over schuilplaats Bouterse..
- Vooruitgang in de toegankelijkheid tot hoger onderwijs blij…..
- Shell start boorcampagne in offshore Suriname: eerste put i…..
- President in Barbados aangekomen voor Caricom-top..
- ROS-minister belooft snelle afhandeling bevordering ambtena…..
- Dwayne Weltevreden eerste Bachelor of Music in drums-jazz-p…..
- NDP eist in brief aan Caricom stopzetten agressie Guyana..
- 43-jarige voetganger overleden na te zijn aangereden door b…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na aanrijding..
- Bliksemstart Transvaal in SML..
- âBrunswijk bracht goudbaren hoogstpersoonlijk bij Wortelâ…..
- Brand in de Palmentuin..
- Trump zegt dat Zelensky snel moet handelen voor vrede..
- OBS dient petitie in bij Brunswijk vanwege betalingsachters…..
- VN-secretaris-generaal Guterres spreekt Caricom-staatshoofd…..
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..