De overeenkomst met bauxietgigant Chinalco is niet gewenst. Vooral niet onder de huidige omstandigheden en in de huidige vorm. Dat hebben 9 organisaties vandaag kenbaar gemaakt tijdens een persconferentie. Vertegenwoordigers van Inheemse- en tribale volken, maatschappelijke organisaties, het bedrijfsleven, de vakbeweging en juristen hebben allemaal uitgelegd waarom de regering meteen moet afzien van de overeenkomst met het Chinees bauxietbedrijf.
Vrijwel alle facetten van deze conceptovereenkomst zijn besproken. Er zijn volgens de negen organisaties geen voordelen voor de plaatselijke gemeenschap en voor Suriname in het algemeen. Er is geen bezwaar tegen ontwikkeling, maar tegen de wijze waarop en ten koste waarvan. De procedures om het volk te horen zijn niet gevolgd. Maar ook juridisch hapert er teveel aan de overeenkomst. Ondanks het parlement deze heeft teruggestuurd naar de regering, betekent het niet dat het gevaar is geweken.
De 9 organisaties zijn: Inheems Kollektief Suriname (Iksur), de Stichting Key Holders of Sustainable Environment (Khose), de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS), Climate Change Advisory Services (CCAS), Vakcentrale C-47, Burger Initiatief (BINI), Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA), de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) en de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB).
De boodschap van de persconferentie was duidelijk: Stop Chinalco.
- Palestijnse ambassadeur spreekt Caribische leiders over Isr…..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagi…..
- Man krijgt levenslang voor moord op vriendin en haar ouders..
- Arena Politieke Partij krijgt financiële steun van Max Ghaz…..
- Documenten bestemd voor CHS van Arena Politieke Partij gest…..
- SVB: ‘Versterking organisatie met installatie onafhankelijk…..
- APP-voorzitter: “We gaan voor hygiënische politiek”..
- Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord..
- Inschrijven voor Staatsolie-obligatie kan vanaf USD 100/eur…..
- A20, DOE en PRO betalen gezamenlijk de waarborgsom; voorzit…..
- George Raymon D Mattos..
- D Mattos George Raymon..
- In 2025 worden vijf exploratieputten geboord in Surinaams z…..
- Caricom..
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..