De Nationale Bloedbank heeft op 18 februari door middel van een schrijven, het ministerie van Volksgezondheid ervan op de hoogte gesteld dat de bloedbank momenteel niet in staat is bloedproducten te screenen op de ziekte van Chagas en het HTLV-virus vanwege bijzondere omstandigheden. Op basis hiervan heeft het ministerie van Volksgezondheid samen met de bloedbank, onmiddellijk de mogelijkheden bekeken om deze overmachtssituatie op te lossen. In de ziekenhuizen hebben de medische directies met de medische specialisten besloten om de geplande operaties, waarbij eventueel bloed nodig zou zijn, uit te stellen totdat alle bloedproducten getest kunnen worden op de twee bovengenoemde infectieziekten.
De inspanningen die het ministerie van Volksgezondheid en de Nationale Bloedbank hebben verricht, hebben geleid tot een tijdelijke maatregel welke voor een oplossing moet zorgdragen. In overleg met de Guyanese autoriteiten zijn op 20 februari 2025 reeds bloedsamples verstuurd naar het laboratorium in Guyana om het gedoneerde bloed te testen op de bovengenoemde infectieziekten. Met deze interventie zal terstond, nadat de resultaten bekend zijn, overgegaan worden tot normalisatie van de situatie in de ziekenhuizen.
De samenwerking met het Guyanees laboratorium gaat door totdat de reagentia in Suriname geleverd zijn en de Nationale Bloedbank weer alle testen kan doen op gedoneerde bloedproducten. Het ministerie van Volksgezondheid wenst te benadrukken dat veiligheid van bloed en bloedproducten altijd gegarandeerd moet zijn. Bloed is een essentiele randvoorwaarde voor het uitvoeren van een medische ingreep en het ministerie zal, samen met alle betrokken actoren in de zorgsector, er alles aan doen om de veiligheid en kwaliteit van bloed en bloedproducten te blijven garanderen en vraagt begrip voor de ontstane situatie.
The post Maatregelen voor bloedveiligheid: Tijdelijke samenwerking met Guyana voor bloedtests ..
- Inbreker op heterdaad betrapt met eieren..
- Plekken waar ratten (bijna) niet voorkomen..
- Telesur doneert SRD 650.000 aan AZP..
- Tropenbos Suriname versterkt ontwikkeling in Para door du…..
- NPS, ABOP en NDP registreren zich met grote aanhang bij Cen…..
- Breaking: ABOP’er Belfort sluit zich aan bij de NDP..
- Edward Belfort nu lid van de NDP..
- Jason Gummels verruilt VHP voor NDP..
- BLAUWMEER STROMAN POLITIEK..
- Eerbetoon aan familie Bibas in Buenos Aires..
- Belasting over vastgoed in Nederland en Suriname: Wie mag h…..
- Jongeren en werkgevers in dialoog over toekomst arbeidsmark…..
- Politieposthuis 6 officieel heropend..
- Verdachte die inreed op politieambtenaar tijdens “operatie …..
- Ook VHP’er Jason Gummels bij de NDP..
- Partner aangehouden voor mishandeling en bedreiging zwanger…..
- Pakittow toegetreden tot de NDP; met helikopter aangekomen..
- Autobestuurdter laat leven bij aanrijding op de Oost-Westve…..
- Poku Krutu voorziet in grote behoefte..
- Breaking: Pakittow toegetreden tot de NDP..
- Maatregelen voor bloedveiligheid: Tijdelijke samenwerking m…..