Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Ik hoop dat we Yelyco 2 met deze game een mentale klap hebben gegeven en dat ze zondag nog niet hersteld zijn.” Woorden van coach Michael Ong A Kwie in gesprek met de Ware Tijd nadat zijn ploeg Lyzecks zaterdagavond een 1-0 voorsprong nam in de mannen-eersteklassevolleybalfinale.” In een haast tjokvolle Walter Amo Sporthal op het Monseigneur Aloysius Zichem Sportcomplex (vroeger NGVB) werd rivaal Yelyco 2 in straight sets geklopt: 25-22, 25-17.ADVERTISEMENT
Game 2 is zondagavond om half negen in dezelfde speelaccommodatie. Ong A Kwie meent dat de tweede ontmoeting binnen haast 24 uur een beetje moeilijk kan worden. “De mannen van me hebben meestal een dag nodig om te herstellen dus zal op halve kracht zijn. We gaan het maar zo moeten doen. De wisselspelers zullen ingezet worden.”
“Het leek alsof mijn spelers geen zin hadden. Ze zullen mij nog moeten uitleggen hoe dat kwam of waaraan dat lag”Yelyco-coach Verdy Getrouw
Druk
De Lyzecks-coach is al tevreden met deze overwinning. “Het voelt goed aan”, was zijn reactie daarover. De focus erin houden was verder van eminent belang bij zijn spelers.
“We hebben bewust daarop gewerkt, omdat het vaker is voorgekomen dat precies op het moment waarop er niet werd gefocust we punten weggaven. Dat gebeurde vooral onder druk en dat hebben we vanavond inderdaad ook gehad van Yelyco”, stelde ‘Ongkel’.
De rivaal hield zijn ploeg in de openingsset tot 14-14 in goed bedwang. Echter, Yelyco sneed zichzelf middels fouten in de vingers en zag Lyzecks daardoor uitlopen naar 23-21. De eerste setzege werd een feit nadat Yelyco-aanvaller Marcel Krak zijn inzet in het net sloeg: 25-22. In het tweede spelbedrijf hielp Krak Yelyco uit een ace met 5-2 aan de leiding.
Geen zin
Nadat Cheyenne Darnoud Lyzecks uit een diagonale kill langszij bracht (8-8), hielden ploegen elkaar nog drie keer in evenwicht. Yamil Braafheid zorgde met een listige smash voor 16-15 Lyzecks, dat goede ondersteuning genoot van haar achterban op de tribunes onder begeleiding van een brassband. Vijf opeenvolgende blokken van Lyzecks-spelers Robbert Morpurgo (op Krak), Darnoud (op Krak en Adyante Akiemboto) en Leroy Derby (op Zercinio Wilson en Krak) betekenden einde van de wedstrijd: 25-17.
Yelyco-coach Verdy Getrouw stelde dat “als je niet speelt, win je niet. Het leek alsof mijn spelers geen zin hadden. Ze zullen mij nog moeten uitleggen hoe dat kwam of waaraan dat lag. De blokken van de tegenstander waren echt geen moeilijke ballen”, vond Getrouw. Veel tijd om te treuren heeft hij niet. “Game 2 is zondag al dus we hebben niet veel keus. We zullen zien, maar we zijn er wel weer”, aldus Getrouw.
- Notch wint topper van PVV..
- DNA-kandidaat Parag: “Genoeg is genoeg”..
- Focus op wat leerlingen en studenten kunnen tijdens Onderwi…..
- Over vernieuwing en wat gelijk moet blijven en waarom ouder…..
- Tweede fase uitwisselingsproject ‘Mi Tori’ gestart..
- Wereldtentoonstelling 2025 opent in Japan te midden van tur…..
- Verschil van inzicht over vervanging overleden verkiezingsk…..
- Bronto in Nickerie: “Ik steun Mathoera, maar het volk betaa…..
- President Santokhi schort grote projecten op na maatschappe…..
- Minister Mathoera neemt afstand van omstreden besluiten: “I…..
- DNA-fracties willen spoedvergadering over ernstige kwesties..
- ‘Stuitend hoe de integriteit van Wendy Jap A Joe is aangeta…..
- Frans regiment creëert kansen voor jongeren..
- Simons: “Wat deze regering achterlaat, is erger dan wat zij…..
- Lloyd de Meza brengt muzikale liefdesode uit: ‘Bouwen met J…..
- Denise Jannah hoofdvakdocent zanginterpretatie Conservatori…..
- Regering gebonden aan algemene beginselen van behoorlijk be…..
- Ruim 120 militairen moeten nog bevorderd worden..
- Bewolking met af en toe wat regen..
- President en OKB hebben overlegmoment..
- President Trump in uitstekende gezondheid volgens jaarlijks…..