Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) zet zich actief in voor de verdere verbetering van de visserijsector. Zo zullen inspecteurs worden getraind om toezicht te houden op de verschillende landingsplaatsen van vissersvaartuigen. Daarnaast wil het ministerie in overleg treden met het visserscollectief om gezamenlijk het beleid op dit gebied aan te scherpen.
Minister Mike Noersalim benadrukt dat Suriname zich altijd heeft ingespannen om de visserijsector goed te laten functioneren. Volgens hem is het belangrijk om fors te investeren in de training van personeel, zodat alle onderdelen binnen het ministerie optimaal op elkaar zijn afgestemd.
In een interview met Sun Web TV verklaarde de minister dat de visgronden van Suriname goed beschermd moeten blijven, zodat de lokale bevolking daadwerkelijk kan profiteren van de rijkdommen uit zee. Hij gaf aan dat er op het ministerie voldoende goede plannen bestaan voor alle sectoren, maar sprak ook zijn zorg uit over mogelijke corruptie.
“Zodra corruptieve handelingen worden toegestaan, zal de samenleving nooit kunnen profiteren van goede beleidsvoornemens,” aldus de bewindsman. Hij riep op tot meer vaderlandsliefde en verantwoordelijkheid onder de bevolking. “Mensen moeten leren hart te hebben voor het land,” voegde hij eraan toe.
Minister Noersalim benadrukte verder het belang van intensievere samenwerking met verschillende instituten, om zo het ministerie en zijn diensten verder te versterken. Volgens hem zijn er volop mogelijkheden aanwezig om onder meer de agrarische sector naar een hoger niveau te tillen.
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..
- Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettel…..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..